Kulesza i Bosak o zapowiedziach Niedzielskiego: To mało, chcemy dymisji ministra

Zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego to za mało, chcemy jego dymisji - mówili posłowie Konfederacji Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak, komentując zapowiedziane przez szefa MZ zmniejszenie obostrzeń.

Kulesza i Bosak o zapowiedziach Niedzielskiego: To mało, chcemy dymisji ministra

Zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego to za mało, chcemy jego dymisji – mówili posłowie Konfederacji Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak, komentując zapowiedziane przez szefa MZ zmniejszenie obostrzeń.

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia oświadczył, że „za nami apogeum piątej fali” koronawirusa. Szef MZ ocenił, że w lutym minie poważne zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej, wyraził też nadzieję, że w marcu będzie można podejmować „odważne decyzje” o znoszeniu restrykcji. Ponadto minister poinformował m.in., że od 11 lutego zlikwidowana zostaje tzw. kwarantanna z kontaktu, od 15 lutego izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Ponadto powrót do nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych przyspieszony zostanie o tydzień, uczniowie wrócą do szkół 21 lutego.

„Plany ministra Niedzielskiego są za małe” – powiedział szef koła Konfederacja Jakub Kulesza pytany podczas konferencji prasowej o ocenę zapowiedzi szefa MZ. „Domagamy się jego dymisji. Niezależnie od tego, co by minister Niedzielski teraz zrobił, to za to, co robił do tej pory, zasługuje na dymisję” – oświadczył Kulesza.

Według niego „rzeczywistym powrotem do normalności” byłoby jedynie uchwalenie przez Sejm projektu ustawy znoszącego obostrzenia, autorstwa Konfederacji (złożonego w środę w Sejmie). „Jeśli pan minister poprze ten projekt, to powiemy, że wreszcie może to zmierzać w dobrym kierunku” – powiedział Kulesza

Wiceprzewodniczący koła Krzysztof Bosak dodał, że „znakiem dobrej woli ministra Niedzielskiego byłoby uchylenie jego własnego, grudniowego rozporządzenia”, zgodnie z którym 1 marca br. ma wejść w życie obowiązek szczepień medyków i obowiązkowe przedstawianie certyfikatów szczepień przez studentów akademii medycznych, a także niemedycznych pracowników ochrony zdrowia.

„Nie dajmy się nabrać na zakładanie w tej chwili maski sympatycznego i rozsądnego człowieka przez ministra zdrowia. Ciągle całe grupy zawodowe cierpią z powodu głupiej, bezprawnej, opresyjne polityki tego ministra” – podkreślił Bosak. Kulesza oświadczył zaś, że jego biuro poselskie „każdego dnia podejmuje kilka kilkanaście interwencji w różnych instytucjach publicznych, które nadinterpretują (grudniowe) rozporządzenie ministra Niedzielskiego w taki sposób, by grozić pracownikom zwolnieniami w sytuacji, gdy się nie zaszczepią”.

Leave a Reply