Kukiz: Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, której zależałoby na kolejnej kadencji

Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, której zależałoby na kolejnej kadencji - podkreślił w rozmowie z PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Według niego, "te same media, które kontestowały język debaty publicznej, podgrzewają hejt" wobec niego po głosowaniach nad nowelą tzw. ustawy medialnej.

Kukiz: Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, której zależałoby na kolejnej kadencji

Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, której zależałoby na kolejnej kadencji – podkreślił w rozmowie z PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Według niego, „te same media, które kontestowały język debaty publicznej, podgrzewają hejt” wobec niego po głosowaniach nad nowelą tzw. ustawy medialnej.

„Przebili kilkakrotnie to, co się stało z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, a to są ci sami, którzy po jego śmierci płakali i sprzeciwiali się mowie nienawiści. To te same media tzw. wolne, które kontestowały język debaty publicznej, podgrzewają ten hejt” – powiedział PAP Paweł Kukiz.

Odniósł się także do insynuacji, że poparcie dla zmian w tzw. ustawie medialnej było poprzedzone negocjacjami o miejsce na listach wyborczych czy w sprawie funkcji wicemarszałka dla jego ugrupowania. „Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, której zależałoby na kolejnej kadencji, na jakichś miejscach” – powiedział.

„Ta nowelizacji i tak by przeszła”

Kukiz powiedział też, że otrzymał od stacji TVN sms-a z prośbą o rozmowę. „Odpisałem, że jeżeli przeproszą publicznie za fake newsy, jakobym kupczył czy ubiegał, domagał się jakichś stanowisk, czy jakichś korzyści materialnych dla siebie, to tak” – stwierdził. Dodał, że jego sms pozostał bez odpowiedzi.

„Dziwię się, że ludzie są zaskoczeni sposobem głosowania naszych posłów nad ustawą medialną w sytuacji, gdy od 2015 roku mówimy o dekoncentracji mediów, która dałaby możliwość repolonizacji tych mediów” – powiedział Kukiz

Dodał, że nawet gdyby posłowie jego ugrupowania zagłosowali tak jak opozycja, to przy wstrzymaniu się posłów Konfederacji ta nowelizacji „i tak by przeszła”. „Nie bardzo rozumiem dlaczego akurat na mnie ten cały hejt się wylał, bo po pierwsze – dekoncentracja mediów była w programie Kukiz’15, a po drugie – to nie nasze głosy przesądziły o wyniku tego głosowania” – stwierdził Kukiz.

Pytany o dalszą współpracę z PiS, odpowiedział, że dopóki nie będzie uchwalonych kilka projektów jego ugrupowania, w tym ustawa antykorupcyjna, to do tej pory nie będą oni „głosować za Polskim Ładem”.

Leave a Reply