Kukiz chce stworzyć zespół parlamentarny do spraw zmiany ordynacji wyborczej. Wysyła zaproszenia

Lider Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz wysłał pisma do szefów klubów, kół oraz posłów niezależnych dotyczące powołania parlamentarnego zespołu do spraw zmiany ordynacji wyborczej.

Kukiz chce stworzyć zespół parlamentarny do spraw zmiany ordynacji wyborczej. Wysyła zaproszenia

Lider Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz wysłał pisma do szefów klubów, kół oraz posłów niezależnych dotyczące powołania parlamentarnego zespołu do spraw zmiany ordynacji wyborczej.

“Wczoraj wysłaliśmy pisma do szefów wszystkich parlamentarnych Klubów, Kół oraz posłów niezależnych z informacją o zawiązaniu się zespołu parlamentarnego do spraw zmiany ordynacji wyborczej i z prośbą o przekazanie nam listy posłów zainteresowanych udziałem w pracach zespołu” – poinformował Kukiz we wpisie na Facebooku.

Polityk powiedział, że “trzeba przedyskutować różne formuły zmiany ordynacji”. “Aby wypracować taką ustawę, która wyprowadzi państwo z ordynacji partyjnej, która obliguje obywatela do tworzenia jakiegoś stada, jeżeli ten chce wystartować do Sejmu. To z kolei skutkuje hierarchizmem i odgórnością w partiach politycznych” – zauważył Kukiz’15.

Jak dodał, będzie mu zależało, aby w pracach zespołu odrzucić dyktat partyjny.

Kukiz w piśmie do parlamentarzystów prosi, aby lista posłów, którzy mieliby wejść w skład zespołu, została przekazana do 16 września.

Leave a Reply