Księżna Kate izoluje się z powodu kontaktu z osobą zakażoną

Brytyjska księżna Kate, żona księcia Williama, izoluje się z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem i odwołała udział we wszystkich zaplanowanych na najbliższe dni wydarzeniach - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington.

Księżna Kate izoluje się z powodu kontaktu z osobą zakażoną

Brytyjska księżna Kate, żona księcia Williama, izoluje się z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem i odwołała udział we wszystkich zaplanowanych na najbliższe dni wydarzeniach – poinformował w poniedziałek Pałac Kensington.

“W zeszłym tygodniu księżna Cambridge miała kontakt z kimś, kto następnie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Jej Królewska Wysokość nie doświadcza żadnych objawów, ale postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządowymi i izoluje się w domu” – oświadczył rzecznik Pałacu Kensington.

W poniedziałek księżna Kate wraz z mężem miała wziąć udział w nabożeństwie dziękczynnym w katedrze św. Pawła w Londynie z okazji 73. rocznicy powstania publicznej służby zdrowia NHS, a także w przyjęciu w ogrodach Pałacu Buckingham dla jej pracowników, podczas którego rodzina królewska podziękowała służbie zdrowia za jej zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19.

Pod koniec maja księżna Kate otrzymała pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Leave a Reply