Król Karol III wybuchł gniewem w zamku Hillsborough: nie znoszę tego wstrętnego przedmiotu [VIDEO]

"Nie znoszę tego wstrętnego przedmiotu" - powiedział król Karol III podczas wpisywania się do księgi gości w zamku Hillsborough w Irlandii Północnej; pomylił też daty - poinformował portal gazety "Daily Mail".

“Nie znoszę tego wstrętnego przedmiotu” – powiedział król Karol III podczas wpisywania się do księgi gości w zamku Hillsborough w Irlandii Północnej; pomylił też daty – poinformował portal gazety “Daily Mail”.

Na filmie zamieszczonym przez portal słychać, jak Karol III, wpisując się do księgi, zapytał: “Czy dziś jest 12”? “13, sir” – odpowiedział jeden z towarzyszących mu urzędników. W momencie, gdy król wpisywał się do księgi, wieczne pióro zaczęło kapać i ubrudziło atramentem dłoń nowo koronowanego monarchy.

“Nie cierpię tego cholernego przedmiotu”

Król podał cieknące pióro Królowej Małżonce Camilli i z irytacją zaczął wycierać dłoń chusteczką, mówiąc “Nie cierpię tego cholernego przedmiotu”. Królowa poprosiła urzędników o wymianę przyboru do pisania. Zirytowany król opuścił salę w towarzystwie asystentów, podczas gdy Camilla wpisywała się do księgi innym piórem. To nie pierwszy przejaw irytacji następcy zmarłej 8 września brytyjskiej królowej Elżbiety II. 10 września podczas proklamacji miał “wściekać się” z powodu “zagraconego biurka”, które wydawało mu się zbyt małe – informują brytyjskie media.

Leave a Reply