Kostiumy pracowników Disneylandów będą od teraz „neutralne płciowo”

Jak podaje portal medianarodwe.com Disney postanowił pójść z „duchem czasu”, wprowadzając szkolenia integracyjne dla pracowników oraz kostiumy „elastyczne płciowo” w Disneylandach. Ogłoszono, iż wszelkie odniesienia do płci zostaną usunięte ze strojów personelu.

Jak podaje portal medianarodwe.com Disney postanowił pójść z „duchem czasu”, wprowadzając szkolenia integracyjne dla pracowników oraz kostiumy „elastyczne płciowo” w Disneylandach. Ogłoszono, iż wszelkie odniesienia do płci zostaną usunięte ze strojów personelu.

Disney Parks ogłosił zmianę w zasadach ubioru personelu parków, pozwalając na „bardziej osobistą ekspresję” i wprowadzając kostiumy „elastyczne pod względem płci” dla niebinarnych członków. Po tej decyzji, osoby pracujące w Disneylandach mają również pozbyć się wszelkich „odniesień do płci” w swoich kostiumach. Decyzja jest wynikiem zobowiązania firmy do zwiększenia integracji.

Idąc dalej, wierzymy, że nasza obsada, która jest w centrum magii, która żyje we wszystkich naszych doświadczeniach, może zapewnić najlepszą obsługę gości Disneya, gdy ma więcej opcji osobistej ekspresji – tworząc bogatsze, bardziej osobiste i bardziej wciągające doświadczenia z naszymi gośćmi” – napisał na blogu prezes Disney Parks Josh D’Amaro.

Szwecja: Działacz LGBT oskarżony o gwałcenie imigrantów i szantaż seksualny

Parki Disneya zamierzają również „usuwać odniesienia do płci w kostiumach personelu” i wprowadzą „elastyczne płciowo” kostiumy dla niebinarnych członków personelu.

Zdaniem D’Amaro, aktualizacja dress code’u ma być „sposobem na zachowanie aktualności” oraz umożliwienie ekipie „wyrażanie swojej tożsamości”.

„Przyglądamy się także innym tradycjom – w tym zasadom, które określają sposób, w jaki nasi członkowie personelu pojawiają się w pracy. Nasze nowe podejście zapewnia większą elastyczność w odniesieniu do form osobistego wyrażania się w zakresie fryzur, biżuterii, stylizacji paznokci i wyboru kostiumów i widocznych tatuaży. Aktualizujemy je, aby nie tylko pozostawały aktualne w dzisiejszym miejscu pracy, ale także umożliwiamy członkom obsady lepsze wyrażanie ich kultury i indywidualności w pracy” – napisał D’Amaro. Jego zdaniem, zmiany, które wprowadza Disney stanowią „jedynie początek”.

Znany działacz na rzecz adopcji przez LGBT stał na czele siatki pedofilów

„To dopiero początek, ponieważ nadal pracujemy by iść w kierunku świata, do którego wszyscy należymy – w tym bardziej zróżnicowanych i integracyjnych parków Disneya, atrakcji i produktów. Jest jeszcze więcej do zrobienia, ale jesteśmy zaangażowani w słuchanie, uczenie się i wprowadzanie znaczących ulepszeń” – zapewnił szef, pisząc o konieczności wzmożonej integracji. „Integracja ma zasadnicze znaczenie dla naszej kultury i prowadzi nas do przodu, ponieważ nadal zdajemy sobie sprawę z naszego bogatego dziedzictwa w postaci angażującej narracji, wyjątkowej obsługi i magii Disneya” – stwierdził.

USA: Homoseksualny burmistrz miasta w Kalifornii z 11 zarzutami o gwałcenie dzieci

Leave a Reply