Kosiniak-Kamysz: Najbliższe posiedzenie Sejmu to dobry moment, by liderzy partii podpisali wspólną deklarację i wezwali do szczepień

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest dobrym momentem, żeby liderzy partii podpisali wspólną deklarację i wezwali do szczepień przeciw Covid-19. Myślę, że jest szansa, że wszyscy staniemy w najbliższą środę wspólnie - powiedział w sobotę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak–Kamysz: Najbliższe posiedzenie Sejmu to dobry moment, by liderzy partii podpisali wspólną deklarację i wezwali do szczepień

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest dobrym momentem, żeby liderzy partii podpisali wspólną deklarację i wezwali do szczepień przeciw Covid-19. Myślę, że jest szansa, że wszyscy staniemy w najbliższą środę wspólnie – powiedział w sobotę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla PAP powiedział, że szef PSL „zaproponował wspólne wystąpienie wszystkich szefów partii i prezydenta w sprawie sytuacji zdrowotnej Polaków”. „Popieram tę inicjatywę, ale uważam, że powinniśmy iść dalej. Powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią” – powiedział Kaczyński.

Kosiniak-Kamysz ocenił w rozmowie z PAP, że najbliższe posiedzenie Sejmu, zaplanowane na środę 11 sierpnia

WAŻNE! FDA przypadkowo wyświetliło slajdy z listą skutków ubocznych. Miałeś tego nie zobaczyć! [VIDEO]

Jest „dobrym momentem, żebyśmy tę deklarację podpisali i wezwali do szczepień”

Zaznaczył, że pozytywnie na jego apel odpowiedział nie tylko Kaczyński, ale także wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. „Myślę, że jest szansa, że wszyscy staniemy w najbliższą środę wspólnie i będziemy mogli zachęcić do szczepień” – ocenił.

Prezes PSL odniósł się także zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla PAP, że zlikwidowana zostanie Izba Dyscyplinarną SN w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu z UE; projekty rządowe w tej sprawie mają się pojawić we wrześniu.

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że wraz z senatorem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim zaprosili na najbliższy wtorek prezydenta, premiera, przedstawicieli pozostałych ugrupowań politycznych oraz przedstawiciela RPO na okrągły stół w sprawie „wykonania wyroku TSUE na mocy polskiej konstytucji i de facto likwidacji Izby Dyscyplinarnej i znalezienia innego sposobu skuteczności wymiaru sprawiedliwości, też odpowiedzialności wymiaru sprawiedliwości”.

„Widzę, że nadajemy ton teraz i wszystko jest teraz tak, jaki my kierunek wskazujemy” – dodał prezes PSL.

Przeciwciała przeciw ciału, czyli wróg zastępczy niedawnego sojusznika

W połowie lipca Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem UE. TSUE zobowiązał też Polskę do zawieszenia stosowania przepisów dotyczących w szczególności uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która rozpoczęła działalność na mocy zmian w ustawie o SN z 2017 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł z kolei, że przepis Traktatu o UE, na podstawie którego TSUE zobowiązuje państwa członkowie do stosowania środków tymczasowych w sprawie sądownictwa, jest niezgodny z konstytucją. Komisja Europejska zwróciła się do Polski o potwierdzenie do 16 sierpnia, że zastosuje się ona do decyzji i wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN oraz ostrzegła, że „w przypadku niespełnienia tej prośby Komisja zwróci się do TSUE o nałożenie kary na Polskę”.

WAŻNE! Dr Robert Malone, wynalazca technologii mRNA: Szczepionka COVID-19 to niebezpieczeństwo. Powoduje, że wirus staje się bardziej zakaźny! [VIDEO]

Leave a Reply