Kościoły zamknięte na Wielkanoc?

"Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem" – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie prof. Andrzej Horban.

„Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem” – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie prof. Andrzej Horban.

Prowadząca program Dorota Gawryluk przypomniała archiwalną wypowiedź eksperta, w której wskazywał, że jeśli przekroczymy w Polsce granicę 30 tys. zakażeń dziennie, powinno dojść do całkowitego lockdownu w kraju. – Czy rząd przygotowuje się do zamknięcia Polski – dopytywała.

„Właściwie jesteśmy bardzo bliscy tego” – stwierdził Horban.

„Zaczynamy na ten temat coraz poważniej rozmawiać” – powiedział prof. Andrzej Horban tłumacząc, że obostrzenia przynoszą rezultaty. „Wprowadzenie surowych restrykcji w dwóch województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim pokazało, że liczba zakażeń przestała tam dramatycznie rosnąć” – powiedział Horban.

„Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem” – stwierdził.

„Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte” – dodał.

Leave a Reply