Koperta z trzema kulami w liście do papieża. Sprawca zidentyfikowany

Zaadresowaną do papieża Franciszka kopertę z trzema kulami znaleźli karabinierzy w centrum dystrybucji włoskiej poczty koło Mediolanu - podały media w poniedziałek. Śledczy ustalili, że przesyłkę wysłano z Francji, a jej nadawca jest znany watykańskiej żandarmerii.

Koperta z trzema kulami w liście do papieża. Sprawca zidentyfikowany

Zaadresowaną do papieża Franciszka kopertę z trzema kulami znaleźli karabinierzy w centrum dystrybucji włoskiej poczty koło Mediolanu – podały media w poniedziałek. Śledczy ustalili, że przesyłkę wysłano z Francji, a jej nadawca jest znany watykańskiej żandarmerii.

Na kopercie zawierającej trzy kule typu flobert widniał odręczny, niewyraźny napis: “Papież – Watykan – Plac Świętego Piotra w Rzymie” – poinformowała włoska agencja Ansa.

Jak zaznaczyła, nadawca został zidentyfikowany. Karabinierzy z Mediolanu we współpracy z watykańską żandarmerią ocenią ten czyn i to, czy był groźny.

Trzy tysiące dni pontyfikatu papieża Franciszka

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawca już wcześniej wysyłał listy do Watykanu. Obecnie najbardziej interesuje śledczych to, gdzie mężczyzna się znajduje. Jak zaznaczono, powodem do alarmu byłoby, gdyby okazało się, że jest w Rzymie.

Leave a Reply