Konfederacja w obronie polskich rolników – nowy spot! [VIDEO]

Wczoraj Konfederacja wzięła udział w proteście rolników w Warszawie. Politycy zaprezentowali nowy spot broniący polskiego rolnictwa i uderzający w większość polskich partyj parlamentrnych, które głosowały za likwidacją branż futerkowej i eksportującej mięso z uboju rytualnego.

Wczoraj Konfederacja wzięła udział w proteście rolników w Warszawie. Politycy zaprezentowali nowy spot broniący polskiego rolnictwa i uderzający w większość polskich partyj parlamentrnych, które głosowały za likwidacją branż futerkowej i eksportującej mięso z uboju rytualnego.

Konferencja prasowa przed protestem

Tuż przed protestem rolników odbyła się konferencja prasowa Konfederacji, podczas której politycy ostro skrytykowali mianowanie Grzegorza Pudy na stanowisko ministra rolnictwa.

Poseł Jakub Kulesza przewodniczący koła poselskiego Konfederacji tak rozpoczął konferencję prasową ugrupowania: „Nowym ministram rolnictwa ma zostać człowiek odpowiedzialny za tą ustwę w Sejmie, który walczył o tę ustwę razem z eko-aktywistami, aktywistami fundacji otwarte klatki. Był chwalony przez fundacje dążące do zwijania się polskiego rolnictwa”.

„To tak jakby przestępca został ministrem sprawiedliwości. To może nikogo nie dziwić, więc powiem bardziej, myślę, zrozumiałym porównaniem – to tak jakby lis pilnował kurnika” – kontynuował poseł Kulesza.

„Dzisiaj być może jest ostatnia szansa dla polskiego rolnictwa, dla polskiej wsi, by pokazać, że nie ma zgoty, by taka ustawa wyszła niestety z Sejmu, wyszła z Senatu albo wyszła spod ręki pana prezytdenta. Dzisiaj tu jesteśmy, za chwilę będziemy razem z rolnikami” – zakończył polityk.

„Polskich rolników, w polskim Sejmie, partia, która doszła do władzy na głosach ludzi ze wsi, potraktowała nikczemnie. Próbuje ich pozbawić pracy. Próbuje ich pozbawić dorobku. Próbuje ich pozbawić wolności poprzez rozwinięty system propagandy i obrzydzania normalnej, etycznej pracy, jaką wykonują polscy rolnicy hodując zwierzęta. (…) Postanowiono pozbawić ich także godności przedstawiając pracę, którą wykonują, jako coś obrzydliwego, odrażającego moralnie – jako niemalże zbrodnie” – mówił poseł Krzysztof Bosak zabierający głos po pośle Kuleszy.

W konferencji prasowej wzięli również udział poseł Grzegorz Braun oraz poseł Robert Winnicki. Ten ostatni mówił tak: „Ta ustawa to uderzenie nie tylko w fundament branży hodowlanej w Polsce, nie tylko w dynamicznie rozwijający się eksport drobiu i bydła. Nie tylko uderzenie w rynek pasz, a za rynkiem pasz również w uprawę zbóż w Polsce. To nie tylko wielomiliardowe, coroczne straty, które już się dzieją na mocy tego, że ta ustawa w ogóle jest procedowana. (…) Ta ustawa, będąca ideologiczną, lewicową fanaberią Jarosława Kaczyńskiego, któremu ochoczo przyklaskują Budka, Czarzasy i Zandberg, ta ustawa to złamanie kręgosłupa polskiemu rolnictwu”.

#Konfederacja nie ulega lewicowej propagandzie! Stajemy w obronie polskich rolników i hodowców! – nowy spot Konfederacji

Leave a Reply