Konfederacja chce sprzeciwu Polski wobec paszportów szczepionkowych i segregacji sanitarnej

Konfederacja chce, by Polska sprzeciwiła się w Radzie Unii Europejskiej rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych - poinformował na konferencji prasowej skarbnik i prawnik Konfederacji Michał Wawer.

Konfederacja chce, by Polska sprzeciwiła się w Radzie Unii Europejskiej rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych – poinformował na konferencji prasowej skarbnik i prawnik Konfederacji Michał Wawer.

Wawer podkreślił podczas czwartkowej konferencji w gmachu Sejmu, że takie paszporty poważnie utrudnią, lub uniemożliwią podróżowanie po Europie „dziesiątkom milionów ludzi, w tym co najmniej 10 mln Polaków”, którzy nie chcą się zaszczepić.

Według niego dyskryminowałyby one osoby, które dobrowolnie nie poddały się szczepieniom, z badań wynika, że 60 proc. Polaków jest przeciwko paszportom szczepionkowym, a wydawanie paszportów europejskich nie leży w kompetencjach Unii Europejskiej – ocenił.

Konfederacja przeciw nękaniu żołnierzy odmawiających szczepienia. Korwin-Mikke: żołnierzy traktuje się, jak króliki doświadczalne [VIDEO]

Jakub Kulesza (Konfederacja) przekonywał, że przygotowywany – jak mówił – w tajemnicy projekt dotyczący paszportów szczepionkowych jest sprzeczny z filarami wspólnoty europejskiej, sprzeczny z polską konstytucją. Według niego, to projekt zmierzający do stworzenia państwa totalitarnego.

Kulesza: mówimy nie segregacji sanitarnej

„Zdecydowanie mówimy nie segregacji sanitarnej, mówimy nie paszportom szczepionkowym” – podkreślił.

Ocenił, że jeżeli celem takiej segregacji byłoby umożliwienie podróżowania osobom odpornym na koronawirusa, to wystarczyłoby spojrzeć na poziom przeciwciał. Pytał co z osobami, które nie mogą się zaszczepić – młodymi, kobietami, które były w ciąży i nie mogły się zaszczepić, albo chcąc zajść w ciążę obawiały się o swoje zdrowie.

Konfederacja złożyła zawiadomienia do prokuratury za lockdown. Rząd popełnił przestępstwo? [VIDEO]

Przekonywał, ze paszporty nie wejdą w życie, jeśli będzie ogromny opór społeczny, podobnie jak przy ACTA 2, gdy sprzeciw społeczny zatrzymał projekt cenzurowania internetu.

„Myślę, że jesteśmy w stanie masowym sprzeciwem społecznym doprowadzić do tego, ze zatrzymamy ten totalitarny projekt” – ocenił.

Leave a Reply