Koncern farmaceutyczny wypłaci odszkodowanie mężczyźnie, który po leku uzależnił się od seksu i hazardu

Ponad 600 tys. euro odszkodowania musi zapłacić koncern farmaceutyczny Pfizer mieszkańcowi Włoch, który po leku na chorobę Parkinsona popadł w uzależnienie od hazardu i seksu. Wyrok w tej sprawie utrzymał sąd apelacyjny w Mediolanie - podał w środę dziennik "La Stampa".

Ponad 600 tys. euro odszkodowania musi zapłacić koncern farmaceutyczny Pfizer mieszkańcowi Włoch, który po leku na chorobę Parkinsona popadł w uzależnienie od hazardu i seksu. Wyrok w tej sprawie utrzymał sąd apelacyjny w Mediolanie – podał w środę dziennik „La Stampa”.

60-letni mężczyzna skierował sprawę do sądu domagając się zadośćuczynienia z powodu inwalidztwa oraz strat finansowych, jakie poniósł, gdy – jak twierdzi- z powodu efektów ubocznych lekarstwa musiał zwolnić się z pracy.

Gazeta zaznacza, że wcześniej ten mieszkaniec środkowych Włoch nigdy nie dotknął nawet żadnej „zdrapki”, bo jego rodzice prowadzili bar z kolekturą i widział skutki uzależnienia od gier.

Pfizer rozpocznie testy szczepionki na kobietach w ciąży

Podczas stosowania leku przyszło uzależnienie

Ponad 20 lat temu zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona i przepisano lek koncernu Pfizer. To wtedy pojawiły się u niego objawy uzależnienia. Jak się podkreśla, są to znane obecnie skutki uboczne, ale wtedy nie były wymienione w ulotce lekarstwa. Mężczyzna zwrócił się o pomoc do kancelarii adwokackiej w Turynie i skierował pozew cywilny przeciwko koncernowi.

Odszkodowanie zasądził sąd pierwszej instancji w marcu 2020 roku, a obecnie utrzymał je sąd apelacyjny. Kwota zadośćuczynienia to ponad 600 tys. euro.

WAŻNE! Szczepionka firmy Pfizer może powodować zapalenie serca u osób poniżej 30 roku życia, sugerują badania.

W uzasadnieniu wyroku sędziowie napisali, że każda firma farmaceutyczna musi skrupulatnie przestrzegać reguł badań eksperymentalnych i protokołów przed wprowadzeniem leku na rynek, a także udzielać odpowiednich informacji na temat możliwych niepożądanych efektów ubocznych. W tej kwestii, jak zaznaczono, ulotka została zaktualizowana późno, bo w 2007 roku.

WAŻNE! Pfizer, Moderna, J&J i AstraZeneca ukończą eksperymenty nie dalej, jak do 2023! Podpiszesz vax’listę, vax’dojczu?

Leave a Reply