Komisja Europejska staje w obronie wolności! Kraje UE do poniedziałku muszą znieść obostrzenia

Komisja Europejska zdecydowała w środę wieczorem, że lockdown, wprowadzony przez większość krajów, za niedopuszczalne ograniczenie wolności i swobód obywatelskich.

Komisja Europejska zdecydowała w środę wieczorem, że lockdown, wprowadzony przez większość krajów, za niedopuszczalne ograniczenie wolności i swobód obywatelskich.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podniosła na forum unijnym problem masowego ograniczania wolności i swobód obywatelskich przez rządy krajów członkowskich.

„Od roku obywatele Unii Europejskiej nie mogą żyć normalnie. Walka z pandemiąkorontawirusa była i jest naszym priorytetem, ale nie może odbywać się kosztem wolności Europejczyków” – mówiła w środę Ursula von der Leyen.

„Po wielu miesiącach bezskutecznej walki za pomocą restrykcyj nakładanych na obywateli musimy to sobie przyznać – koronawirus zostanie z nami na długo, będzie wirusem sezonowym, tak jak grypa” – dodała przewodnicząca KE.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia wystosowanego przez KE i PE po wspólnym posiedzeniu obu organów, wszystkie kraje członkowskie mają czas do poniedziałku, aby uznać dotychczasowe metody walki z pandemią za nieskuteczne i zdjąć wszelkie obostrzenia.

Oznacza to, że najpóźniej w poniedziałek życie w Unii Europejskiej powróci do normy.

Przedsiębiorcy i osoby prywatne, które ucierpiały w wyniku lockdownu w ciągu minionego roku będą mogły ubiegać się o pełną rekompensatę, którą budżet unijny przekaże do państw członkowskich.

Jeżeli ucieszyła Cię ta informacja sprawdź datę publikacji. Bardzo byśmy chcieli, żeby tak się stało, ale dzisiaj jest 1 kwietnia, a Unia Europejska nadal pozostaje zbrodniczą organizacją komunistyczną, dla której wolność nie ma znaczenia.

Leave a Reply