
39-letnia brytyjska modelka i 27-letni malezyjski łucznik olimpijski zmarli kilka dni po zaszczepieniu przeciw COVID-19.
Brytyjska modelka Stephanie Dubois doznała zakrzepu krwi kilka dni po szczepieniu szczepionką COVID firmy AstraZeneca, podczas gdy młody dwukrotny olimpijczyk zmarł 10 dni po podaniu szczepionki Pfizera.
Jak podaje Newsweek, Brytyjska modelka Stephanie Dubois zmarła z powodu zakrzepu kilka dni po otrzymaniu na Cyprze szczepionki firmy AstraZeneca, poinformował w poniedziałek przedstawiciel służby zdrowia.
39-letnia Dubois doznała „poważnego epizodu zakrzepowego” po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki 6 maja. Według pracowników służby zdrowia w szpitalu w Nikozji, gdzie 14 maja była hospitalizowana po wystąpieniu problemów z oddychaniem, nie miała żadnych podstawowych schorzeń.
WAŻNE! 18-latka przeszła trzy operacje mózgu przez zatory spowodowane szczepionką na COVID19
Modelka doznała później krwotoku mózgu i była w śpiączce, zanim zmarła 21 maja.
W poście na Facebooku z rana 14 maja Dubois napisała: „Obudziłam się czując się dobrze, a potem w ciągu godziny doznałam rozległych drgawek całego ciała, wszystkie stawy zacisnęły się, walczyłam o każdy oddech i zmagałam się z uporczywym bólem i zawrotami”.

19 maja Dubois zapadła w śpiączkę i, zdaniem jej przyjaciela Andrew Powersa „nie spodziewano się, że z niej wyjdzie”, pisał The Times.
Trzy inne incydenty zakrzepicy zgłoszono na Cyprze po szczepieniach, z których dwie osoby również otrzymały szczepionkę AstraZeneca. Przypadki były częścią 40 zgłoszonych poważnych skutków ubocznych, które mogą być związane ze szczepieniem przeciwko COVID, które zostały skierowane do EMA.
Zdaniem agencji Reuters decyzja Komisji Europejskiej podjęta w sprawie firmy Astrazeneca – rezygnacja z około 300 milionów dawek – jest sygnałem, że Bruksela chce zdystansować się od AstraZeneca po napięciach w rozmowach ze spółką, po tym, jak producent nie dostarczył wymaganej porozumieniem liczby dawek z powodu problemów produkcyjnych.
„Jest to również kolejny dowód, że blok odrzuca szczepionki, które są powiązane z bardzo rzadkimi, ale potencjalnie śmiertelnymi skutkami ubocznymi – informuje agencja.
Informowaliśmy niedawno, że Słowacja wstrzymuje podawanie szczepionki Astrazeneca. Tak samo postąpili zachodni sąsiedzi Polski. “Ministerstwo zdrowia wdraża tym samym zalecenie Instytutu Paula Ehrlicha, niemieckiego regulatora ds. szczepionek. Po nowych doniesieniach o zakrzepicy żył w związku ze szczepieniami w Europie Instytut uznał, że konieczne są dalsze badania. Minister zdrowia Jens Spahn podkreślał, że jest to decyzja podjęta zapobiegawczo.”
W marcu z kolei Austria wstrzymała podawanie tak zwanej szczepionki przeciwko COVID-19. Również w tym kraju ministerstwo zdrowia przestało ufać firmie Astrazeneca. “Jak poinformował federalny urząd ds. bezpieczeństwa w opiece zdrowotnej (BASG), kobieta zmarła w wyniku zaburzeń krzepnięcia krwi, zaś druga, 35-latka, nabawiła się zatoru płuc, spowodowanego zakrzepem.”
27-letni olimpijski łucznik umiera po szczepionce Pfizera
Jak podaje SCMP, łucznik, dwukrotny uczestnik olimpiady Haziq Kamaruddin zmarł 14 maja w wieku 27 lat po tym, jak stracił przytomność w domu po otrzymaniu szczepionki Pfizera na COVID. Minister Zdrowia podał w sobotę, że Kamaruddin zmarł z powodu zablokowanej tętnicy wieńcowej.
Według Yale Medicine istnieje wiele powodów, dla których tętnica wieńcowa może zostać zablokowana, w tym przez skrzepy krwi.
Kamaruddin otrzymał pierwszą dawkę eksperymentalnego mRNA Pfizera 13 kwietnia. Drugą dawkę otrzymał 4 maja, czym pochwalił się na swoim profilu na Instagramie.

Jak pisaliśmy w zeszłym miesiącu, Izraelscy naukowcy odkryli 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego, w tym dwa zgony, po niedawnym szczepieniu preparatem Pfizer. Pięćdziesiąt pięć przypadków wystąpiło u mężczyzn – większość w wieku od 18 do 30 lat.
Według wyliczeń ekonomistów koncernu Pfizer, sama sprzedaż szczepionek przeciwko COVID-19 ma przynieść 26 mld dolarów przychodu. Zyski ze sprzedaży preparatu mają wynieść ponad jedną trzecią rocznego dochodu firmy.
Coraz więcej osób odchodzi z tego świata tuż po podaniu tak zwanej szczepionki przeciwko Covid-19. Problem polega jednak na tym, że media nie są skore do informowania o drugiej stronie medalu. Świat coraz mniej będzie słyszał o zgonach tuż po zaszczepieniu, z uwagi na fakt, iż platformy społeczne, jak Facebook już zaczęły cenzurować dostęp do informacji.
Jedynie niezależne media będą w stanie przekazywać rzetelny obraz rzeczywistości. Warto o tym pamiętać i za wczasu zasubskrybować portal Paradyzja.com, by zawsze być na bieżąco ze sprawdzonymi doniesieniami z Polski i zagranicy.
[…] Brytyjska modelka umiera po podaniu szczepionki Astrazeneca. Malezyjski olimpijczyk po podaniu…… […]