Kolejna rozmowa telefoniczna Macrona z Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zabiegając m.in. o zawieszenie broni na Ukrainie - poinformował we wtorek wieczorem dziennik "Le Mond" na swej stronie internetowej, powołując się na Pałac Elizejski.

Kolejna rozmowa telefoniczna Macrona z Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zabiegając m.in. o zawieszenie broni na Ukrainie – poinformował we wtorek wieczorem dziennik „Le Mond” na swej stronie internetowej, powołując się na Pałac Elizejski.

To była już ósma rozmowa Macrona z Putinem od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. Francuski prezydent zabiegał o zgodę Putina na zawieszenie broni, ale bezskutecznie.

„Na razie nie ma porozumienia, ale prezydent (Macron) pozostaje przekonany o konieczności kontynuowania wysiłków (…) Nie ma innego wyjścia jak zawieszenie broni i negocjacje w dobrej wierze Rosji z Ukrainą. Prezydent Francji stoi u boku Ukrainy” – cytuje francuski dziennik komunikat Pałacu Elizejskiego.

„Le Figaro” poinformował, że Kreml zakomunikował jedynie, że rozmowa odbyła się „z inicjatywy strony francuskiej” i dotyczyła „sytuacji na Ukrainie, w tym trwających negocjacji” między przedstawicielami Rosji i Ukrainy.

Leave a Reply