Kolejna rosyjska akcja propagandowa ujawniona przez Anonymous! Hakerzy publikują dokumenty

Rosyjscy wojskowi mają tworzyć nagrania o rzekomo złym traktowaniu jeńców rosyjskich przez ukraińską armię - pisze we wtorek ukraińskie ministerstwo obrony. Według resortu celem tych działań jest dyskredytacja Ukrainy. Rosyjskie dokumenty z rozkazami opublikowali najpierw hakerzy z grupy Anonymous.

haker anonymous Fot. Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy
Fot. Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Rosyjscy wojskowi mają tworzyć nagrania o rzekomo złym traktowaniu jeńców rosyjskich przez ukraińską armię – pisze we wtorek ukraińskie ministerstwo obrony. Według resortu celem tych działań jest dyskredytacja Ukrainy. Rosyjskie dokumenty z rozkazami opublikowali najpierw hakerzy z grupy Anonymous.

“Pojawił się rozkaz p.o. ministra obrony Rosji w sprawie tworzenia fejków o jeńcach. Rosyjskim wojskowym rozkazano stworzyć i rozpowszechnić zainscenizowane nagrania, na których rzekomo ukraińska strona w nieludzki sposób traktuje rosyjskich jeńców” – napisał we wtorek ukraiński resort obrony.

Według niego Rosja próbuje w ten sposób skompromitować Ukrainę. “Oszustwo wykryto! Ukraina zwycięży” – dodano.

Do wpisu dołączono nagranie z wypowiedziami mężczyzn, którzy mówią po rosyjsku, że są dobrze traktowani na Ukrainie.

W wideo poinformowano też, że hakerzy pokazali rozkaz p.o. ministra obrony Rosji w sprawie stworzenia fejków o jeńcach. Dodano też zdjęcie dokumentu, w którym m.in. napisano: “w związku z rosnącą liczbą faktów oddawania się do niewoli przez wojskowych rosyjskich (…) rozkazuję opracowanie i rozpowszechnienie serii materiałów wideo z demonstracją nieludzkiego traktowania jeńców przez wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy (…)”.

Leave a Reply