Nigeria: „Twój normalny dzień – zawsze Black and White”. Kobieta urodziła bliźniaki o różnych kolorach skóry! [VIDEO]

Stacy and Babajide są dumnymi rodzicami czarno-białych bliźniaków. Rodzice założyli konto na Instagramie, aby pomóc innym dowiedzieć się więcej o albinizmie Davida i obserwować dorastanie bliźniaków.

Nigeria: "Twój normalny dzień - zawsze Black and White". Kobieta urodziła bliźniaki o różnych kolorach skóry! [VIDEO]
Stacy and Babajide są dumnymi rodzicami czarno-białych bliźniaków. Rodzice założyli konto na Instagramie, aby pomóc innym dowiedzieć się więcej o albinizmie Davida i obserwować dorastanie bliźniaków.

Rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy ich nowo urodzone bliźniaki wyglądały zupełnie nieidentycznie. Chociaż oboje rodzice są czarni, jeden z chłopców miał dziwnie białą skórę.

David ma jasną skórę i złote włosy, podczas gdy Daniel ma ciemną skórę z czarnymi lokami – podobnie jak pięcioletnia siostra Demilade.

Źródło: Instagram
Źródło: Instagram

Kiedy 31-letnia matka przeszła cesarskie cięcie, z radością pomyślała, że ich synowie Daniel i David Omirin mają się dobrze. Ale kiedy przyszli na świat, Stacy i Babajide byli oszołomieni.

Pracownicy służby zdrowia ujawnili, że David cierpi na albinizm skórno-oczny. Zaburzenie dziedziczne powoduje brak melaniny w skórze, włosach i oczach. Choroba pojawia się w zależności od płci lub koloru i może mieć wpływ na każdego.

Źródło: Instagram
Źródło: Instagram

Według Shareably ryzyko urodzenia dzieci z albinizmem wynosi od 1 na 3000 do 20 000.

„Nie wiedzieliśmy o ich różnicach, gdy byłam w ciąży” – powiedziała 31-letnia matka. – Skan tego nie wykazał, więc była to ogromna niespodzianka i najbardziej niesamowity moment, kiedy pierwszy bliźniak (Daniel) wyszedł z czarnymi włosami, a drugi bliźniak (David) wyszedł ze złotymi włosami.

Źródło: Instagram
Źródło: Instagram

Pomimo wszystko, Stacy i jej mąż są zachwyceni bliźniakami. Dzieci urodziły się w Lagos w Nigerii 26 lutego 2019 r.

– Babajide stał przez ponad 10 minut wpatrując się w nich i powiedział, że po prostu patrzy na cudowne dzieło Boga i że są jego najlepszym darem w historii – wspomina matka.

Chociaż niektóre osoby z albinizmem borykają się z problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby oczu, David ma szczęście, że jest w stabilnym stanie. Nigeria ma jeden z najwyższych wskaźników albinizmu na świecie.

– Nigdy nie miałem żadnych negatywnych komentarzy i nie boję się tego, co myślą ludzie – powiedziała Stacy, informuje The Sun. „Wspaniale być ich mamą. Nie ma dla mnie znaczenia, jaki kolor ma ich skóra, ponieważ są moimi dziećmi.

Źródło: Instagram
Źródło: Instagram

Poza wyglądem bliźnięta mają też inne różnice. David woli siedzieć wygodnie i patrzeć na otaczające go życie, podczas gdy Daniel jest bardziej aktywny.

Są takie urocze i czułem się, jakbyśmy doświadczyli cudu – powiedziała matka.

Kiedy bliźnięta zostają zauważone w Las Gidi, są witane jako „lokalni celebryci”. Ludzie często zatrzymują rodziców na ulicy i zaczynają zadawać pytania.

– Wiele osób nigdy nie widziało czegoś takiego, i z tego powodu są dość popularne – powiedziała matka bliźniaków.

Rodzice założyli konto na Instagramie, aby pomóc innym dowiedzieć się więcej o albinizmie Davida i obserwować dorastanie bliźniaków.

– Otworzyliśmy dla nich konto, ponieważ wierzymy, że mają historię do opowiedzenia światu, a także jako sposób na budowanie świadomości – powiedziała Stacy.

Leave a Reply