Holandia: Koalicja Zgadza Się Wspierać Eutanazję Dzieci W Wieku 1-12 lat

"Zdecydowana większość lekarzy uważa, że ​​eutanazja dzieci poniżej 12 roku życia, które cierpią z powodu ostrych dolegliwości, jest dopuszczalna".

Koalicja Zgadza Się Wspierać Eutanazję Dzieci. Minister zdrowia, Hugo de Jonge, powiedział posłom podczas brifingu, że postępują prace nad planami umożliwienia nieuleczalnie chorym dzieciom w wieku od 1 do 12 lat wykonania eutanazji.

Rekomendacja została sformułowana w zeszłorocznym raporcie ekspertów, którzy stwierdzili, że niewielka grupa dzieci może cierpieć, ponieważ lekarze obawiają się konsekwencji działań, które mogą przyspieszyć ich śmierć.

De Jonge powiedział, że chce zapewnić „więcej gwarancji prawnych dla lekarzy” podejmujących decyzję o zakończeniu życia dziecka, a także przejrzystość dla personelu medycznego i rodziców oraz ochronę praw dzieci.

Procedura, powiedział, jest skierowana do bardzo małej grupy nieuleczalnie chorych dzieci, które okropnie cierpią i dla których opieka paliatywna jest niewystarczająca. Dodał, że procedura ta będzie miała zastosowanie tylko u dzieci, które umrą w krótkim czasie.

De Jonge powiedział, że planuje pracować nad tą kwestią w nadchodzącym okresie razem z profesjonalistami i prawnikami.

W raporcie ekspertów z medycznych szpitali w Groningen, Rotterdamie i Amsterdamie przeprowadzono ankietę wśród 72 lekarzy i stwierdzono, że zdecydowana większość uważa, że ​​eutanazja na prośbę rodziców dzieci poniżej 12 roku życia, które cierpią z powodu ostrych dolegliwości, jest dopuszczalna.

Raport stwierdza, że ​​należy wprowadzić nowe prawo, aby to umożliwić. Chociaż w Belgii przepisy dotyczące eutanazji zostały rozszerzone na wszystkie dzieci w 2014 r., w Holandii, dzieciom poniżej jednego, które są poważnie chore, można pomóc w śmierci na mocy przepisów LZALP i tak zwanego protokołu z Groningen.

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą poprosić o pomoc w śmierci na mocy holenderskich przepisów dotyczących eutanazji, jeśli rodzice wyrażą na to zgodę, a młodzi dorośli w wieku 16-17 lat mogą poprosić o eutanazję, ale muszą poinformować o tym swoich rodziców.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply