KO i Lewica składają zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu Pawłowicz

Razem z Cezarym Tomczykiem składamy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez panią Krystynę Pawłowicz - napisała na Twitterze posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz. Sprawa, jak pisze dotyczy "wywołania nagonki na 10-letnie dziecko i jego rodzinę". Złożenie zawiadomienia powiedziała także posłanka Lewicy Wanda Nowicka.

Razem z Cezarym Tomczykiem składamy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez panią Krystynę Pawłowicz – napisała na Twitterze poślica KO Marzena Okła-Drewnowicz. Sprawa, jak pisze dotyczy „wywołania nagonki na 10-letnie dziecko i jego rodzinę”. Złożenie zawiadomienia powiedziała także posłanka Lewicy Wanda Nowicka.

„Razem z @CTomczyk składamy do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez panią Krystynę Pawłowicz. Sprawa dotyczy oczywiście wywołania nagonki na 10-letnie dziecko i jego rodzinę. Działalności tej pani trzeba powiedzieć wyraźne STOP” – napisała Marzena Okła-Drewnowicz. Zdaniem poślicy KO Pawłowicz mogła złamać ustawę o ochronie danych osobowych, ponieważ „nie będąc uprawioną przetworzyła dane osobowe jednego z dzieci”.

Chodzi o wpis Pawłowicz na Twitterze, w którym sędzia udostępniła informacje na temat szkoły podstawowej w Podkowie Leśnej oraz uczącego się tam transpłciowego dziecka. „Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II (…) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog. uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice” – napisała Pawłowicz we wtorek. „Dane aktów stanu cywil. zlekceważono” – dodała.

W czwartek Pawłowicz poinformowała o skasowaniu swojego wtorkowego wpisu, a następnie przekazała, że sprawa dotycząca transpłciowego dziecka ze szkoły w Podkowie Leśnej jest „o wiele bardziej skomplikowana” niż ją o tym poinformowano. „Nie chciałam sprawić przykrości dziecku; przepraszam Cię” – napisała.

Lewica: Pawłowicz wywołała nagonkę na dziecko

Wanda Nowicka, odnosząc się do wpisu Pawłowicz, powiedziała na konferencji, że sędzia TK zachowała się „jak najgorszy troll i hejter” atakując 10-letnie dziecko. „Nie ma na to zgody i takie zachowania absolutnie nie przystoją sędzi Trybunału Konstytucyjnego” – mówiła poślica Lewicy. Dodała, że swoim wpisem Pawłowicz wywołała nagonkę na 10-letnie dziecko, na szkołę, nauczycieli i całe otoczenie.

„Składamy wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Krystynę Pawłowicz za naruszenie art. 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo” – poinformowała Nowicka.

Pawłowicz: w szkole w Podkowie Leśnej podjęto uchwałę, by do 10-letniego chłopca zwracano się per Agnieszka

ak mówiła, nikt nie może mieć wątpliwości, że wywołanie nagonki i rozpoczęcie „kampanii hejterskiej” przeciwko dziecku i jego otoczeniu oznacza możliwość zagrożenia zdrowia i życia. Nowicka wyraziła nadzieję, że prokuratura zwróci się do TK o uchylenie Pawłowicz immunitetu.

Artykuł Kodeksu karnego o którym mówiła Nowicka stanowi, że kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Poseł Lewicy Andrzej Rozenek dodał, że zachowanie Pawłowicz „w zasadzie wyklucza ją z pojęcia człowiek prawy, człowiek mądry”. Dodał, że zastanawiał się, czy warto apelować do TK, żeby wyciągnął wobec Pawłowicz konsekwencje dyscyplinarne. „I doszedłem do wniosku, że nie warto, bo to przecież nie jest TK, tylko jakieś zgromadzenie pod przywództwem pani (Julii) Przyłębskiej” – powiedział Rozenek.

Ocenił, że Pawłowicz „rozpętuje hejterską nagonkę na 10-letnie dziecko”. „To jest skandal” – dodał.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Leave a Reply