Kilkuset migrantów próbowało sforsować granicę. W kierunku policjantów poleciały kamienie

Kilkusetosobowa grupa migrantów próbowała sforsować granicę w poniedziałek po południu w rejonie Starzyny - podał w poniedziałek wieczorem rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że migranci rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i żołnierzy.

Kilkuset migrantów próbowało sforsować granicę. W kierunku policjantów poleciały kamienie

Kilkusetosobowa grupa migrantów próbowała sforsować granicę w poniedziałek po południu w rejonie Starzyny – podał w poniedziałek wieczorem rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że migranci rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i żołnierzy.

Doszło do kolejnej próby siłowego przekroczenia granicy. „Dzisiaj około 16 kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. W kilkudziesięciu policjantów oraz strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty” – czytamy we wpisie opublikowanym przez Podlaską Policję na Twitterze.

Na udostępnionych zdjęciach widać m.in. uszkodzony kask, a także zasieki i leżące za nimi zbite deski.

Jak informowały wcześniej służby, w poniedziałek przed południem grupa migrantów, która od tygodnia miała obozowisko w okolicach Kuźnicy, przeszła na przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica i gromadziła się po białoruskiej stronie przejścia. Szacowano, że może tam przebywać ok. tysiąca migrantów.

„W Kuźnicy spokojnie” – poinformował w poniedziałek wieczorem Krupa. Wcześniej mówił, że na miejscu są funkcjonariusze policji, straży granicznej i wojsko, a okolicę monitorował policyjny śmigłowiec.

Leave a Reply