Kiedy odbędzie się prezentacja „Nowego Ładu”?

Program Polski Nowy Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00 - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po czwartkowym spotkaniu kierownictwa PiS.

Program Polski Nowy Ład zaprezentujemy w sobotę 15 maja o godz. 10.00 – poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po czwartkowym spotkaniu kierownictwa PiS.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy program PiS ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Na informację przekazaną przez Czerwińską odpowiedziała na Twitterze przeciwna „Nowemu Ładowi” Konfederacja: „Byliśmy zdecydowanie spokojniejsi przed tą informacją. Brzmi jak godzina egzekucji klasy średniej i przedsiębiorców w Polsce”.

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact’21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni. „Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego, tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy” – mówił szef rządu.

Zaznaczył, że „bardzo zasadniczym” czynnikiem w Polskim Ładzie będzie „inwestycja w człowieka” oraz czynnik społeczny.

Konfederacja o „Funduszu Zadłużenia”: „To ponury dzień dla Polski”

Leave a Reply