KE zapowiedziała prace nad dokumentem zmuszającym kraje UE do akceptowania adopcji dzieci przez sodomitów

Komisja Europejska chce zmuszać państwa członkowskie do akceptowania dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez tzw. konkubinaty jednopłciowe. Instytut Ordo Iuris wskazuje, że byłoby to sprzeczne z prawem krajowym niektórych państw.

Komisja Europejska chce zmuszać państwa członkowskie do akceptowania dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez tzw. konkubinaty jednopłciowe. Instytut Ordo Iuris wskazuje, że byłoby to sprzeczne z prawem krajowym niektórych państw.

Unijna instytucja już zapowiedziała prace nad dokumentem. Taki przepis może być wprowadzony w rozporządzeniu, co byłoby wiążące dla wszystkich członków Wspólnoty.

Instytut Ordo Iuris wskazuje, że byłoby to sprzeczne z prawem krajowym niektórych państw, m.in. Polski. Dlatego Instytut w petycji do władz Komisji zaapelował o wycofanie się z tych planów.

Powstaje także szeroka międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych sprzeciwiająca się naruszaniu prawa suwerennych państw.

Prawo rodzinne materialne należy do wyłącznej kompetencji państw członkowskich – zaznacza radca prawny Katarzyna Gęsiak, wicedyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Znany działacz na rzecz adopcji przez LGBT stał na czele siatki pedofilów

– Przykładowo, w Holandii dwóch panów jest uprawnionych do adopcji dziecka i otrzymania potwierdzenia rodzicielstwa. Na podstawie planów UE mogliby oni żądać, aby w Polsce ich rodzicielstwo dziecka było zalegalizowane. Polskie prawo na to nie pozwala, więc byłaby to bardzo duża próba ingerencji w prawo krajowe. Jest to ingerencja nieuprawniona, ponieważ prawo krajowe reguluje kwestie, kto może być małżonkiem, rodzicem, przez co próba proceduralnego nacisku na państwa członkowskie stanowiłaby niezgodną z traktatami ingerencję UE w prawo wewnętrzne – wskazuje Katarzyna Gęsiak.

Zapowiadane przez KE zmiany zakładają także wdrożenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa. Akt ten miałby stanowić formę alternatywnego dokumentu dotyczącego urodzenia.

USA: Homoseksualny burmistrz miasta w Kalifornii z 11 zarzutami o gwałcenie dzieci

Swój sprzeciw wobec takich działań można wyrazić podpisując petycję do Komisji Europejskiej na stronie Instytutu Ordo Iuris.

Francja: Lewicowy politolog i były europoseł przyznał się do gwałcenia nieletniego pasierba

Leave a Reply