USA: Katoliccy księża agresywni wobec działacza pro-life. Niewygodne pytania skłaniają księdza do użycia siły [VIDEO]

Katoliccy liderzy z wściekłością reagują na pytania odnośnie ich nauczania. Pro homoseksualnym księżom, będącym w cywilu, nie spodobało się skonfrontowanie ich praktyk z tym, czego rzeczywiście naucza Kościół Katolicki.

Niewygodne pytania skłaniają księdza do użycia siły [VIDEO]

Katoliccy liderzy z wściekłością reagują na pytania odnośnie ich nauczania. Pro homoseksualnym księżom, będącym w cywilu, nie spodobało się skonfrontowanie ich praktyk z tym, czego rzeczywiście naucza Kościół Katolicki.

W Minneapolis odbywa się obecnie 10. doroczne zgromadzenie dysydenckie Stowarzyszenia Księży Katolickich Stanów Zjednoczonych (AUSCP). Podczas zgrupowania dziennikarz LifeSiteNews, Jim Hale, zaczął zadawać pytania liderom kościoła.

Sytuacja zrobiła się nieciekawa, kiedy padły niewygodne dla nich pytania. Katoliccy księża oskarżyli reportera o brak miłosierdzia za wypytywanie o ich sprzeciw wobec nauczania Kościoła.

Prof Legutko o LGBT: Ludzi opanowała niszczycielska „ideologiczna szajba”

Jak dowiadujemy się z LifeSiteNews, w pewnym momencie jeden z księży uderzył kamerę Hale’a.

Odwiedzając stronę stowarzyszenia AUSCP, można napotkać wiele treści pro LGBTQ, czy Black Lives Matter. Organizacja nie kryje się z popieraniem, działających na przekór naukom Kościoła Katolickiego, ruchów społecznych.

Biskup Mark J. Seitz z diecezji El Paso w Teksasie i katoliccy księża (Zdjęcie CNS / Fernie Ceniceros, dzięki uprzejmości diecezji El Paso) / Źródło: AUSCP.org
Biskup Mark J. Seitz z diecezji El Paso w Teksasie i katoliccy księża (Zdjęcie CNS / Fernie Ceniceros, dzięki uprzejmości diecezji El Paso) / Źródło: AUSCP.org

Na jednym ze zdjęć biskup Mark J. Seitz klęczy na znak pamięci śmierci narkomana i recydywisty, grożącego ciężarnej kobiecie nożem, który będąc pod wpływem narkotyków, stawiał czynny opór policji podczas aresztowania.

Biskup trzyma tablicę z nazwą skrajnie lewicowej organizacji Black Lives Matter, która w swoim statucie ma między innymi zniszczenie instytucji policji, a której założyciele są zadeklarowanymi i przeszkolonymi marksistami.

Alicja Garza, Opal Tometi i Patrisse Cullors niejednokrotnie wypowiadały się, że mają ideologiczne ramy działania swojej skrajnie lewicowej organizacji. „Jesteśmy szkolonymi organizatorkami i marksistkami” powiedziała Cullors w wywiadzie z roku 2015.

Marksistowskie liderki Black Live Matteres: Alicja Garza, Opal Tometi i Patrisse Cullors / Śródło: Youtube
Marksistowskie liderki Black Lives Matters: Alicja Garza, Opal Tometi i Patrisse Cullors / Źródło: Screenshot Youtube

Na nagraniu dziennikarza LifeSite widać, jak reporter organizacji pro-life skonfrontował nauczanie księży z tym, co naucza Kościół Katolicki. Katoliccy księża nie byli tym zachwyceni.

Ojciec Michael Joncas, biskup William Wack z Pensacola-Tallahassee i arcybiskup Santa Fe John Wester są liderami/założycielami AUSCP 2021.

Według Instytutu Lepanto, jest to grupa znana z kontrowersyjnych poglądów, w tym wsparcia dla „święcenia” kobiet do kapłaństwa, współpracy z międzynarodową siecią organizacji heretyckich i apeli o „parafie bezkapłańskie”.

„Jesteśmy katolikami, promujemy działalność charytatywną” – skrytykował reportera LifeSite, będący PRO LGBT, ojciec Peter Daly, gdy Jim Hale zapytał o wsparcie organizacji w sprawach sprzeciwiających się nauczaniu Kościoła.

„Jesteś katolikiem i promujesz homoseksualne 'małżeństwo’ i 'ordynacje kobiet’. Czy to katolickie podejście?” — zapytał Hale.

Na filmie widać także księdza Kevina Clintona, emerytowanego księdza z archidiecezji św. Pawła z Minneapolis.

Hale podszedł do trzeciego księdza, który nagle pojawił się z termosem kawy: „Co Biblia mówi o homoseksualizmie?” – spytał. Ksiądz jedynie zaczął powtarzać znany z Biblii cytat: „Miłujcie się wzajemnie tak, jak ja was umiłowałem”, ukrywając swoją plakietkę z imieniem przed kamerą Hale’a i oferując mu podzielenie się bezkofeinową kawą.

Następnie ks. Daly zwrócił się do dziennikarza: „Pomodlimy się za ciebie, abyś nauczył się trochę miłosierdzia i sumienia”. Kilka razy padło z ust księdza słowo „charytatywność”.

Pod koniec filmu czwarty mężczyzna wtargnął w kadr obiektywu, strasząc, że „policja jest w drodze!”.

Katoliccy księża w USA publicznie i otwarcie już popierają ideologię LGBT. Jak donosi LifeSite News, czternastu amerykańskich katolickich biskupów, z których jeden jest kardynałem, podpisało oświadczenie popierające młodych ludzi, którzy identyfikują się jako LGBT. Przekaz skierowany do nich głosi: „Bóg jest po twojej stronie”.

Lista biskupów USA, którzy podpisali oświadczenie popierające „Młodzież LGBT” / Źródło: LifeSite
Lista biskupów USA, którzy podpisali oświadczenie popierające „Młodzież LGBT” / Źródło: LifeSite

Deklarację podpisało blisko 150 zakonów, kolegiów, parafii i stowarzyszeń. Lista daje wskazówki katolikom, którzy mają problem z posłuszeństwem wobec nauczania Kościoła. Jednak niektórzy duchowni, parafie i szkoły nie widzą problemu z normalizacją homoseksualizmu w Kościele Katolickim.

Argument ten śmiało sugeruje, że Bóg rozwinął u ludzi pociąg do osób tej samej płci i że jest to dobre i normalne.

„Przede wszystkim wiedz, że Bóg cię stworzył, Bóg cię kocha i Bóg jest po twojej stronie” – czytamy w oświadczeniu.

Jak donosi LifeSite, jezuita ks. James Martin, który prowadzi kampanię na rzecz normalizacji homoseksualizmu w Kościele Katolickim i jest redaktorem naczelnym prowadzonego przez jezuitów magazynu America, w tweecie z 14 maja nazwał rosnącą listę podpisów „dobrą wiadomością”.

„Dobre wieści: Parafie katolickie dopisują się do listu przeciwko zastraszaniu członków LGBTQ” – czytamy w poście na platformie Twitter, w którym wyszczególnione są loga, biorących w akcji udział, parafii.

Tymczasem Kościół Katolicki naucza ludzi, że akty homoseksualne są jednym z czterech poważnych grzechów. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego:

2357 „Homoseksualizm odnosi się do relacji między mężczyznami lub kobietami, które doświadczają wyłącznego lub dominującego [odnosząc się zatem do osób bi seksualnych – przyp. KO] pociągu seksualnego do osób tej samej płci. Na przestrzeni wieków i w różnych kulturach przybierał wiele różnych form.

Jego psychologiczna geneza pozostaje w dużej mierze niewyjaśniona. Opierając się na Piśmie Świętym, które przedstawia akty homoseksualne jako akty poważnej deprawacji, tradycja zawsze głosiła, że 'akty homoseksualne są wewnętrznie nieuporządkowane’.

Są sprzeczne z prawem naturalnym. Zamykają akt seksualny na dar życia. Nie wychodzą z autentycznej komplementarności afektywnej i seksualnej. W żadnym wypadku nie mogą zostać zatwierdzone.”

Na nagraniu widać również, jak jeden z księży używa siły fizycznej, atakując kamerę dziennikarza LifeSite News, w odpowiedzi na niewygodne pytania, podczas próby nagrywania rozmowy.

Leave a Reply