Czarny kandydat do samorządu studenckiego Stanforda: „Trzeba wytępić białych ludzi”.

“Trzeba wytępić białych ludzi” – padło ze strony kandydata do samorządu studenckiego, który jest murzynem.

Problemem XXI wieku jest to, że rasizm czarnych względem białych nie jest postrzegany jako rasizm. Podwójne standardy w tej materii rozwijają u młodych lewackich ludzi niebezpieczne mechanizmy, znane z historii pod postacią samosądów, czy wręcz ludobójstwa. Tak też dzieje się na uniwersytecie Stanforda. “Trzeba wytępić białych ludzi” – padło ze strony kandydata do samorządu studenckiego.

USA: Odszkodowania dla murzynów, potomków niewolników?

Jak wynika z kilku wykopanych tweetów z zeszłego roku, student drugiego roku na Uniwersytecie Stanforda ubiegający się dziś o reelekcję w samorządzie studenckim, przedstawił rasistowskie komentarze pod adresem białych ludzi, w szczególności mówiąc, że „białych ludzi należy wytępić”.

Republikanie ze Stanford College znaleźli tweety opublikowane przez Gabby Crooks’a i zaczęli je rozpowszechniać w mediach społecznościowych. Stephen Sills, student Uniwersytetu Stanforda i prezes organizacji, powiedział: „Rasizm w jakiejkolwiek formie jest obsceniczny i istnieje moralny obowiązek, aby uczniowie wiedzieli o nim, przed oddaniem głosu”.

Screenshot 2021 05 09 at 11.59.49
Źródło: Twitter

„Tak, myślę, że białych ludzi trzeba wytępić, tak, byłbym bezwzględny dla przeciętnych białych mężczyzn” – napisał Crooks na Twitterze w lipcu 2020 roku.

Screenshot 2021 05 09 at 12.04.04
Źródło: Twitter

„(…) Dlaczego biali ludzie myślą, że są pępkiem świata?” Crooks napisał później.

Znajdują się również kolejne, rasistowskie tweety Crooks’a.

Screenshot 2021 05 09 at 12.06.03
Źródło: Twitter

Republikanie ze Stanford College publikowali dodatkowe tweety, które odkryli, a które zostały umieszczone przez kandydata do samorządu studenckiego.

Crooks otrzymał poparcie ze strony Stanford Student Daily Editorial Board, ale gazeta nie odpowiedziała na prośbę o komentarz z odpowiedzią, czy nadal utrzymuje poparcie dla rasistowskiego studenta.

Murzyn z NBA grozi policjantowi, który postrzelił uzbrojoną w nóż dziewczynę: „ty będziesz następny”

Stanford Student Daily, gazeta o skrajnie lewicowym charakterze, opublikowała w lutym artykuł, w którym stwierdzono, że republikanie ze Stanford College powinni zostać usunięci z kampusu.

USA: Media krytykują policję za zastrzelenie murzynki, która chciała zabić nożem koleżankę [VIDEO]

“Jest dla mnie jasne, gdzie leży prawdziwe zagrożenie dla społeczności Stanford: w taktyce SCR. [Stanford College Republicans – przyp. KO]”

Wydaje się być normą, że tam, gdzie walczy się z rasizmem, walczy się jedynie z jego jednym obliczem, celowo odwracając wzrok od drugiego.

Podwójne standardy stały się standardem w Ameryce. W Europie z resztą również.

W którą stronę to pójdzie? Zobaczymy. Wystarczy, by czarni poszli za pięknym powiedzeniem “practice what you preach” – co oznacza – daj świadectwo swoim słowom.

Rasizm w USA. Murzyni z pierwszeństwem w kolejce po szczepienia

Leave a Reply