Kanclerz Scholz: Zapewnimy szybkie i nieskomplikowane wsparcie uchodźcom z Ukrainy

"Zapewnimy szybkie i nieskomplikowane wsparcie uchodźcom z Ukrainy – zgadzam się w tym z krajami związkowymi. Sprostanie temu wyzwaniu jest wspólnym zadaniem całego państwa" - napisał w czwartek na Twitterze kanclerz Olaf Scholz. Podkreślił też, że "absolutnie nieakceptowalne" jest atakowanie ludzi pochodzących z Rosji.

Kanclerz Scholz: Zapewnimy szybkie i nieskomplikowane wsparcie uchodźcom z Ukrainy

„Zapewnimy szybkie i nieskomplikowane wsparcie uchodźcom z Ukrainy – zgadzam się w tym z krajami związkowymi. Sprostanie temu wyzwaniu jest wspólnym zadaniem całego państwa” – napisał w czwartek na Twitterze kanclerz Olaf Scholz. Podkreślił też, że „absolutnie nieakceptowalne” jest atakowanie ludzi pochodzących z Rosji.

„Chciałbym serdecznie podziękować licznym wolontariuszom. Wasza ogromna solidarność i niestrudzone zaangażowanie pomagają nam pomóc ludziom, którzy uciekają przed straszliwą wojną na Ukrainie” – napisał Scholz.

W tym samym wpisie podkreślił też, że „absolutnie niedopuszczalne jest, aby ludzie pochodzący z Rosji byli u nas obrzucani obelgami, obrażani lub atakowani fizycznie. Bo to jest wojna Putina. Tylko on jest za to odpowiedzialny”

Leave a Reply