Kanada: Polski kapłan wyrzuca policję ze świątyni w Calgary

Polski kapłan z Kościoła Ulicznego (Street Church) w Calgary wyrzucił w Wielką Sobotę ze świątyni policję próbującą przerwać nabożeństwo i rozpędzić modlących się wiernych.

Polski kapłan z Kościoła Ulicznego (Street Church) w Calgary wyrzucił w Wielką Sobotę ze świątyni policję próbującą przerwać nabożeństwo i rozpędzić modlących się wiernych.

Pastor Artur Pawłowski nie pozwolił funkcjonariuszom kanadyjskiej policji przerwać modlitw wiernych chrześcijan. Kiedy policjanci pojawili się w jego kościele natychmiast ich przegonił.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

„Wynocha stąd! Nie chcę z wami rozmawiać, nie pokazujcie się tu więcej bez nakazu!” – krzyczał pastor Pawłowski.

Policjanci niechętnie cofali się wówczas w stronę wyjścia. Dzielny kapłan ucinał wszelkie próby rozmowy ze strony policjantów przypominając, że „są na prywatnej posesji” i „nie mają prawa przekraczać jej progu bez nakazu”.

Według informacyj dostępnych na Facebooku, zarówno samego pastora, jak i „Street Church”, nie była to pierwsza wizyta funkcjonariuszy w chrześcijańskiej świątyni w Calgary.

„Policja przybyła, aby zakłócić zgromadzenie kościelne! Gestapo przyszło ponownie, aby zastraszyć parafian Kościoła podczas obchodów Paschy !!! Niewiarygodne” – czytamy w facebookowym wpisie polskiego pastora.

Oglądając nagranie z zajścia imponować może niezachwiana postawa i odwaga kapłana, tak trudno dziś spotykane, nawet wśród pasterzy, ludzi, którzy nieugiętością winni świecić przykładem pośród wiernych.

„Wynoście się stąd! Nie przychodźcie tu więcej, nazistowskie Gestapo!” – tymi słowami polski pastor Artur Pawłowski odprowadzał do drzwi kilkuosobowy patrol funkcjonariuszy totalitarnej władzy kanadyjskiej.

Warto porównać tę sytuację z innym głośnym przypadkiem, o którym również pisaliśmy. W Wielki Piątek do polskiego Kościoła na Balham w Londynie również wkroczyła lokalna policja przekraczając uprawnienia, do czego później się przyznano. Reakcja kapłana była zupełnie różna od reakcji pastora… niestety.

Polski ksiądz w londyńskim kościele poprosił o opuszczenie świątyni… wiernych, po tym jak policja zagroziła wypisaniem nielegalnych mandatów i bezprawnym aresztem.

UK: Liturgia Męki Pańskiej przerwana przez policję w polskim Kościele. Wierni wyrzuceni ze świątyni [VIDEO]

W Polsce podobne sytuacje również się zdarzają, jednak policjanci – czego rozliczne przykłady można znaleźć w internecie – szanują prawa religijne Polaków i przeważnie nie ośmielają się przerywać liturgii.

W dobie pandemicznej psychozy ludzie oczekują od kapłanów stanowczości i wsparcia w przeciwstawianiu się tyranii władzy, tak jak miało to miejsce niejednokrotnie na przestrzeni wieków.

Na dzisiaj pastor Pawłowski zapowiada na Facebooku Street Church Pasyjny Marsz Wolności Jerycha. Zapowiadany jest przemarsz wokół ratusza miejskiego w Calgary. Wygląda na to, że totalitarne władze nie będą miały lekko.

Z okazji obchodów Paschy jedziemy na marsz wokół naszego ratusza w Calgary!” – czytamy w zaproszeniu na marsz.

„Będziemy się modlić, aby mury nienawiści, kłamstwa, strachu, manipulacji, zła i korupcji runęły! Jerycho March jest tak potężny, że zło w krainie nie może przestać mówić o ostatnim, który zrobiliśmy w Edmonton kilka miesięcy temu!” – czytamy dalej.

„Pamiętaj, zło atakuje to, czego się boi!” – zaznaczają autorzy wpisu.

„Z Bogiem wygrywasz za każdym razem!” – tymi słowami kończy się facebookowy wpis zapraszający na marsz.

Nie było to pierwsze zetknięcie pastora Pawłowskiego z politycznymi represjami w Kanadzie Był on już karany grzywną w wysokości 1200 dolarów za… żywienie bezdomnych.

Prześladowanie chrześcijan trwa. Ostatnio ataki miały miejsce w Indonezji, Nigerii i Mozambiku

Leave a Reply