Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie: serce mi pęka

Skoczek narciarski Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w Zhangjiakou przyznał, że pęka mu serce. "Pewnie za kilka dni, może nawet jutro, inaczej na to popatrzę. Ale dziś trudno się z tym pogodzić" - powiedział.

Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie: serce mi pęka

Skoczek narciarski Kamil Stoch po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim konkursie na dużej skoczni w Zhangjiakou przyznał, że pęka mu serce. “Pewnie za kilka dni, może nawet jutro, inaczej na to popatrzę. Ale dziś trudno się z tym pogodzić” – powiedział.

Stoch oddał skoki na 137,5 i 133,5 m, a wyprzedzili go Norweg Marius Lindvik, Japończyk Ryoyu Kobayashi i Niemiec Karl Geiger. Po pierwszej serii Polak również był czwarty.

“Naprawdę wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co mogłem. Na więcej już mnie nie było stać, a jednak to wystarczyło tylko na czwarte miejsce. Wiem, że dla niektórych to jest +aż+ czwarte miejsce i wielu chciałoby być tu, gdzie ja jestem, ale ja naprawdę spodziewałem się po sobie czegoś więcej i wydaje mi się, że miałem do tego prawo” – mówił ze łzami w oczach zdobywca trzech złotych medali olimpijskich: dwóch w Soczi i jednego w Pjongczangu.

Stoch ocenił, że sobotni konkurs przebiegał na wyjątkowo wysokim poziomie

“Wygrali zdecydowanie najlepsi. Trudno jest mi się pogodzić z tym, że skacząc swoje najlepsze skoki nie miałem szans na nic więcej. Zrobiłem co mogłem, ale jednak zabrakło. Jutro będę inaczej na to patrzył, ale teraz nie potrafię tego inaczej ocenić” – przyznał.

Na poniedziałek w Zhangjiakou planowany jest jeszcze konkurs drużynowy.

“Dzisiaj trzeba się wyzbyć złych emocji, żalu, zawodu… Kocham skakanie i chcę jeszcze coś zrobić, chcę ulepszać swoje skoki. Może to dobrze, że już za dwa dni będę miał kolejną szansę” – dodał.

Stoch podziękował także kibicom i wszystkim swoim bliskim za wsparcie

“Dzięki zwłaszcza tym ludziom, którzy cały czas we mnie wierzyli nawet wtedy, kiedy mi tej wiary brakuje” – zakończył.

Igrzyska w Chinach potrwają do 20 lutego.

Leave a Reply