Kalisz: Nieustalony napastnik oblał go kwasem. 49-latek stracił wzrok [VIDEO]

Nic nie widzę na oczy - powiedział w czwartek 49-latek, który doznał poważnych obrażeń po oblaniu go kwasem przez nieustalonego napastnika. Policjanci natomiast proszą o pomoc w złapaniu przestępcy.

Kalisz: Nieustalony napastnik oblał go kwasem. 49-latek stracił wzrok [VIDEO]

Nic nie widzę na oczy – powiedział w czwartek 49-latek, który doznał poważnych obrażeń po oblaniu go kwasem przez nieustalonego napastnika. Policjanci natomiast proszą o pomoc w złapaniu przestępcy.

Jak poinformował operację oczu zaplanowano na piątek.

„Policjanci cały czas pracują nad sprawą 49-latka oblanego żrącą substancją” – powiedziała w czwartek oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została sylwetka napastnika. „Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307” – zaapelowała Jaworska-Wojnicz. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.

„Napastnik ma charakterystyczne buty na nogach. Może ktoś je rozpozna” – powiedziała policjantka.

Do ataku na 49-latka doszło we wtorek na ul. Chopina. Do pokrzywdzonego, który wychodził ze swojej firmy, podszedł nieznany mu mężczyzna, oblał jego i jego samochód jakąś substancją. Następnie uciekł. Na pomoc mężczyźnie z firmy wybiegli jego pracownicy.

Wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Rzecznik prasowy straży pożarnej kpt. Szymon Zieliński powiedział, że to była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym.

Poparzony 49-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyznę przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak powiedział pokrzywdzony, medycy zapowiedzieli liczne operacje twarzy. Poinformowano go, że prawdopodobnie nie odtworzą jego ucha.

Nie wiadomo też, jak zakończy się zaplanowana na piątek operacja oczu. „Straciłem wzrok” – powiedział 49-latek, który jest ojcem dwuletniego synka.

Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra. „Przyczyną ataku jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka” – powiedział.

Policja w środę zatrzymała szwagra 49-latka.

Leave a Reply