Kalifornia: Uczniowie będą musieli nosić maseczki wbrew zaleceniom władz federalnych

Władze Kalifornii zapowiedziały, że w nowym roku szkolnym, niezależnie od dyrektyw federalnych, wszyscy uczniowie w tym stanie będą musieli nosić w szkołach maseczki ochronne - powiadomiła w sobotę stacja Fox News.

Kalifornia: Uczniowie będą musieli nosić maseczki wbrew zaleceniom władz federalnych

Władze Kalifornii zapowiedziały, że w nowym roku szkolnym, niezależnie od dyrektyw federalnych, wszyscy uczniowie w tym stanie będą musieli nosić w szkołach maseczki ochronne – powiadomiła w sobotę stacja Fox News.

Zgodnie z wytycznymi amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) od jesieni zaszczepieni uczniowie i nauczyciele nie mają obowiązku noszenia w szkołach maseczek. Warunkiem jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Kalifornijska, stanowa służba zdrowia zapowiedziała jednak, że wymóg zakrywania twarzy pozwoli na naukę w pełnym wymiarze godzin. Wszyscy uczniowie będą traktowani jednakowo, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy też nie.

WAŻNE! Metaanaliza 65 badań naukowych ujawnia, że maseczki poważnie szkodzą naszemu zdrowiu!

Sekretarz ds. zdrowia i usług społecznych w stanie Kalifornia dr Mark Ghaly podkreślił, że nie wszystkie szkoły mogą zapewnić przestrzeganie zalecanego przez CDC dystansu społecznego trzech stóp (91,4 cm). Z nowych dyrektyw CDC wynika, że maski powinny być noszone, jeśli nie można zachować takich odstępów.

„Noszenie maseczek jest prostym i skutecznym postępowaniem, które nie koliduje z instrukcjami. (…) Na początku nowego roku uczniowie powinni móc chodzić do szkoły bez obawy o to, czy będą czuć się inaczej lub wyróżniać zależnie od tego czy są zaszczepieni lub nie. Traktowanie wszystkich dzieci w taki sam sposób przyczyni się do tworzenia spokojnego i wspierającego środowiska szkolnego” – podkreślił Ghaly cytowany przez Fox News.

Uprawnione do otrzymania szczepionki przeciwko Covid-19 są w USA dzieci w wieku od 12 lat.

Profesor zdrowia publicznego z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa Elizabeth Stuart, na którą powołuje się Fox News, zwróciła uwagę, że byłoby bardzo dziwne, gdyby niektóre dzieci nosiły maseczki, a inne nie. „A sprawdzanie tego? Nauczyciele nie powinni być zobligowani śledzić, które dzieci powinny nosić maseczki” – oceniła prof. Stuart.

#WeWantToBeHeard Potężna akcja dziesiątek tysięcy Amerykanów okaleczonych przez szczepionki COVID-19

Leave a Reply