Kaczyński: Trzeba się oczyścić. To my jesteśmy dla narodu, dla obywateli, a nie odwrotnie

Musimy wykonać uchwałę sanacyjną, trzeba się oczyścić; to my jesteśmy dla narodu, społeczeństwa, dla obywateli, a nie odwrotnie - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS. Wezwał też opozycję do podjęcia podobnych kroków.

Kaczyński: Trzeba się oczyścić. To my jesteśmy dla narodu, dla obywateli, a nie odwrotnie

Musimy wykonać uchwałę sanacyjną, trzeba się oczyścić; to my jesteśmy dla narodu, społeczeństwa, dla obywateli, a nie odwrotnie – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS. Wezwał też opozycję do podjęcia podobnych kroków.

Rada Polityczna PiS zebrała się przede wszystkim po to, żeby wybrać wiceprezesów partii.

Na wstępie niedzielnych obrad prezes Kaczyński mówił, że przed partią jest kilka istotnych spraw do załatwienia w najbliższym czasie. „Będąc dziś u władzy mamy ogromne zadania, mamy ogromne możliwości, ogromne szanse (…) – szanse Polski. Bóg sprawił, że właśnie za naszych rządów i w wielkiej mierze dzięki naszym rządom takie szanse istnieją” – podkreślił szef PiS.

Ale – jak wskazał – żeby te szanse zostały wykorzystane, żeby ten czas „Polskiego Ładu” był dla naszej ojczyzny czasem dobrym i przełomowym, trzeba „załatwiać także kwestie, które z tym +Ładem+, mają związek tylko pośredni, ale są nie mniej istotne.

Jedną z takich spraw jest „ustabilizowanie” większości w Sejmie. To – jak mówił – zadanie zarówno władz krajowych, jak i parlamentarnych. „Trwa akcja skierowana przeciw nam i oczywiście ta akcja jest poza nami, nie ponosimy za nią odpowiedzialności, ale ponosimy już odpowiedzialność za różnego rodzaju błędy, które zostały popełnione i które tą akcję z całą pewnością ułatwiły” – mówił Kaczyński.

„Musimy wykonać uchwałę sanacyjną, trzeba się oczyścić”

Prezes Kaczyński w przemówieniu podkreślił, że ugrupowanie powinno wykonać przyjętą w sobotę uchwałę, którą nazwał sanacyjną. „Musimy wykonać uchwałę sanacyjną. Bardzo cieszę się, że została podjęta jednomyślnie, ale ta jednomyślność musi oznaczać także, że my ją wcielimy w życie. Czasem będzie to bolesne, czasem będzie to trudne, ale tu nie możemy się cofać” – mówił Kaczyński.

Prezes PiS zaapelował przy tym do opozycji o podjęcie podobnych uchwał. „Trzeba wezwać naszych przeciwników i jednocześnie koleżanki i kolegów z parlamentu, do tego by ich partie podjęły to samo w spółkach samorządowych” – mówił Kaczyński.

„Bo trzeba się oczyścić. Nie można dawać żadnych efektów. Poza tym obiektywnie to zjawisko jest bardzo szkodliwe. Jeżeli budzi zainteresowanie i gniew wśród społeczeństwa to jest słuszny gniew. Musimy to wiedzieć, musimy to rozumieć i musimy się temu podporządkować. To my jesteśmy dla obywateli i narodu, a nie odwrotnie” – powiedział prezes PiS do członków partii.

Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Chodził w dwóch różnych butach. Wcześniej był w Rzeszowie myśląc, że to Szczecin

Kaczyński: zawsze byliśmy dumni z tego, że reprezentujemy polską wieś, i wciąż jesteśmy z tego dumni

Prezes PiS podkreślał w wystąpieniu znaczenie polskiej wsi. „Musimy tutaj uczynić bardzo wiele, jest wiele pomysłów. Jest agenda, którą przedstawił nam Paweł Kukiz – a dokładnie pan poseł Jarosław Sachajko – jest tam wiele dobrych pomysłów. Niektóre z nich są trudne do realizacji, niektóre trzeba przedyskutować, ale z całą pewnością – te dobre – trzeba wcielić w życie” – powiedział Kaczyński.

Jak dodał, „mamy też własną agendę”. „Też bardzo bogatą. Mówił o niej ostatnio pan poseł Lech Kołakowski. Nasz kolega, dla tych, którzy byli w Porozumieniu Centrum, dla mnie od przeszło 30 lat. Wyszedł z naszego klubu, jego też spotkały różne krzywdy. Dzisiaj wraca i chciałby, by różnego rodzaju sprawy były podejmowane” – podkreślił prezes PiS.

„Ale to jest nasza wspólna wola. My zawsze byliśmy dumni z tego, że reprezentujemy polską wieś i jesteśmy w dalszym ciągu z tego dumni” – oświadczył Kaczyński.

„Mamy przewagę prawdy, my nie oszukujemy, to oni oszukują”

Prezes Kaczyński w niedzielę mówił o programie PiS Polski Ład. Zapowiedział, że politycy tej partii powinni tego programu bronić nie tylko „w dyskusjach telewizyjnych czy radiowych”, ale też „w bezpośrednim kontakcie z ludźmi”. Stwierdził, że takiego zadania podjął się już premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest również zadanie dla wielu polityków PiS, którzy „mają gadane”. – „Oni muszą odwiedzić wszystkie powiaty” – zapowiedział.

„Musimy ludzi przekonać, że na prawdę nikt w Polsce, może poza złodziejami i aferzystami, na tym (na programie Polski Ład – red.) nie straci. Wszyscy zyskamy” – zapewnił Kaczyński. Wyjaśnił, że zyskają na tym programie „bogaci, nawet bardzo bogaci, nawet superbogaci” oraz „ci, którym jest źle”.

„To jest prawda. Mamy siłę, którą daje prawda, tę przewagę, którą daje prawda. W mediach (…) przewagę ma druga strona, my mamy przewagę prawdy, my nie oszukujemy, to oni oszukują” – powiedział prezes PiS.

Janusz Korwin-Mikke przypomniał słowa Jarosława Kaczyńskiego o agenturalności Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka

„Kaczyński: musimy być przygotowani na zaostrzenie walki politycznej”

W trakcie swojego wystąpienia prezes PiS mówił o konieczności bycia przygotowanym na „zaostrzenie walki politycznej – być może odwołanie się do różnego rodzaju aktów awanturnictwa czy po prostu zwykłego chuligaństwa”.

„I na to musimy być przygotowani, i na to musi być przygotowane nasze państwo. Bo tam, gdzie łamane jest prawo, musi być też odpowiednia interwencja” – oświadczył.

Jak dodał, „przed nami wiele zadań”. „Nie wszystko, co dotyczy naszej ojczyzny, układa się dzisiaj najlepiej. I o tym też będzie trzeba powiedzieć, ale może nie w tym miejscu” – powiedział Kaczyński.

Według informacji PAP Kaczyński na wiceprezesów ma rekomendować premiera Mateusza Morawieckiego, europosłów: Beatę Szydło i Joachima Brudzińskiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz b. szefa MON Antoniego Macierewicza.

Leave a Reply