Jordania: Strzelanina na przejściu granicznym z Syrią. Zginął wojskowy

W rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w niedzielę rano na jordańsko-syryjskim przejściu granicznym, zginął jordański wojskowy, a trzech innych odniosło rany - podało naczelne dowództwo jordańskie. Posterunek ostrzelali przemytnicy narkotyków.

Jordania: Strzelanina na przejściu granicznym z Syrią. Zginął wojskowy

W rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w niedzielę rano na jordańsko-syryjskim przejściu granicznym, zginął jordański wojskowy, a trzech innych odniosło rany – podało naczelne dowództwo jordańskie. Posterunek ostrzelali przemytnicy narkotyków.

Uzbrojeni mężczyźni chcieli przedostać się z Syrii na terytorium jordańskie. W komunikacie nie wskazano, czy przemytnicy narkotyków ponieśli straty. Zaznaczono jedynie, że po nieudanej próbie przekroczenia granicy, przestępcy wycofali się w głąb Syrii.

Jordania wznowiła ruch graniczny z Syrią po wielomiesięcznej przerwie wywołanej epidemią we wrześniu ub.r. – przypominają agencje

Syria przez ostatnią dekadę była izolowana na arenie międzynarodowej z powodu toczącej się w tym kraju wojny domowej. Relacje handlowe tego kraju z państwami arabskimi na długo zostały zerwane.

Przed wojną domową w Syrii przejście graniczne Nasib-Dżaber było trasą tranzytową dla setek ciężarówek dziennie – przypomina Reuters. Wojna radykalnie zmieniła ten stan rzeczy. Tymczasowo ruch graniczny w Nasib-Dżaber został wznowiony w 2018 roku, gdy Damaszek zaczął kontrolować obszary na południu, wcześniej opanowane przez opozycję walczącą z reżymem Baszara el-Asada. Granicę zamknięto ponownie z powodu epidemii koronawirusa.

Leave a Reply