Johnson zapewnia Zełenskiego o dalszym zwiększaniu pomocy wojskowej

Wielka Brytania zwiększy ilość broni przekazywanej Ukrainie i podtrzymuje zdanie, że dopóki wojska rosyjskie pozostają na Ukrainie, należy wzmacniać sankcje na reżim Władimira Putina - zapewnił w sobotę premier Boris Johnson prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Boris Johnson (L), Wołodymyr Zelenski (P). Fot. PAP/ EPA/SERGEY DOLZHENKO
Boris Johnson (L), Wołodymyr Zelenski (P). Fot. PAP/ EPA/SERGEY DOLZHENKO

Wielka Brytania zwiększy ilość broni przekazywanej Ukrainie i podtrzymuje zdanie, że dopóki wojska rosyjskie pozostają na Ukrainie, należy wzmacniać sankcje na reżim Władimira Putina – zapewnił w sobotę premier Boris Johnson prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Jak przekazało biuro Johnsona, w rozmowie telefonicznej pogratulował on wojskom ukraińskim udanego odepchnięcia najeźdźczej armii rosyjskiej na wielu obszarach, ale zwrócił uwagę na ogromne wyzwania, jakie nadal stoją przed Ukrainą, i niezmierne cierpienia ludności cywilnej.

„Premier poinformował prezydenta Zełenskiego o postępach poczynionych podczas konferencji darczyńców wojskowych w tym tygodniu, zwołanej przez Wielką Brytanię wraz z 35 krajami, i zobowiązał się do dalszego zwiększania wsparcia obronnego. (…) Prezydent Zełenski poinformował również o stanie negocjacji pokojowych i z zadowoleniem przyjął dalsze zaangażowanie Wielkiej Brytanii w te wysiłki dyplomatyczne. Obaj przywódcy zgodzili się, że dopóki wojska rosyjskie pozostają na terytorium Ukrainy, należy kontynuować zaostrzanie sankcji, aby zwiększyć presję ekonomiczną na machinę wojenną Putina” – napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

1 KOMENTARZ

  1. Zatrzymujcie russkie i bialorusskie tiry!
    Przebijajcie opony, zrywajcie tablice rej. i plomby celne, przecinajcie przewody, spuszczajcie plyny, zapiankujcie tlumik i dolot. Kierowcow nie ruszajcie.
    W ten sposob tez mozna walczyc z putlerem zrywajac lancuchy dostaw do rossji i bialorussi!

Leave a Reply