Johnny Depp wyreżyseruje drugi w karierze film. Scenariusz napisali Polacy [VIDEO]

Zwycięstwo w sądowej batalii z byłą żoną wyraźnie uskrzysliło Johnny'ego Deppa. Aktor powoli wraca do życia publicznego i szykuje się na wielki powrót do Fabryki Snów. Nie ograniczy się jednak tylko do występów w filmach. Jak wynika z najnowszych doniesień, Depp zajmie się też reżyserią. Gwiazdor nakręci film o legendarnym włoskim artyście Amadeo Modiglianim na podstawie scenariusza stworzonego przez dwójkę Polaków. Jednym z producentów będzie Al Pacino.

Zwycięstwo w sądowej batalii z byłą żoną wyraźnie uskrzysliło Johnny’ego Deppa. Aktor powoli wraca do życia publicznego i szykuje się na wielki powrót do Fabryki Snów. Nie ograniczy się jednak tylko do występów w filmach. Jak wynika z najnowszych doniesień, Depp zajmie się też reżyserią. Gwiazdor nakręci film o legendarnym włoskim artyście Amadeo Modiglianim na podstawie scenariusza stworzonego przez dwoje Polaków. Jednym z producentów będzie Al Pacino.

Wiele wskazuje na to, że dzięki wygranej w „procesie dekady” Johnny Depp wkrótce wróci na szczyt. Aktor pozwał byłą żonę w związku z artykułem, w którym opisała ona samą siebie jako ofiarę przemocy domowej. Oskarżenia te niemal zrujnowały mu karierę i zszargały reputację. Ale gdy ława przysięgłych uznała, że Heard tymi zarzutami go zniesławiła, Depp przestał być uznawany za persona non grata. I coraz śmielej to wykorzystuje. Niedawno nagrał płytę z gitarzystą Jeffem Beckiem, w rekordowym tempie wyprzedał też swoją debiutancką kolekcję dzieł sztuki, inkasując za nią 3 mln funtów. A co dla niego najważniejsze, znów zaczął dostawać propozycje ról w filmach. Obecnie przebywa w Paryżu, gdzie pracuje na planie dramatu kostiumowego „Jeanne du Barry”, w którym wciela się w postać króla Ludwika XV.

Granie już jednak Deppowi nie wystarcza. Jak wynika z udostępnionego mediom oświadczenia rzeczniczki aktora, Breanny Butler, gwiazdor przymierza się do realizacji następnego, bardzo ważnego projektu. Po 25 latach od swojego reżyserskiego debiutu znów stanie bowiem za kamerą i nakręci filmową adaptację sztuki Dennisa McIntyre’a zatytułowanej „Modigliani”, której bohaterem jest słynny włoski artysta Amedeo Modigliani. Akcja rozgrywa się w 1916 roku w Paryżu. Autor opisuje 48 nad wyraz burzliwych godzin z życia malarza, które zaważą na jego dalszym życiu, stając się punktem zwrotnym w karierze. I finalnie ugruntują jego reputację artystycznej legendy. Film w reżyserii Deppa będzie miał polski akcent. Scenariusz w oparciu o wspomnianą sztukę stworzyli Jerzy i Mary Kromolowscy.

„Czuję się niezwykle zaszczycony mogąc przenieść na ekran historię Modiglianiego. Jego życie było pełne trudności, ale ostatecznie zatriumfował. To uniwersalna ludzka historia, z którą wszyscy widzowie będą mogli się utożsamić” – powiedział Depp w oświadczeniu. Zdjęcia do filmu „Modi” mają ruszyć wiosną przyszłego roku w Europie. Nazwiska odtwórców głównych ról poznamy wkrótce.

Jednym z producentów filmu o roboczym tytule „Modi” będzie Al Pacino. Panowie po raz pierwszy współpracowali ze sobą na planie dramatu „Donnie Brasco” z 1997 roku. W przeszłości Depp wyprodukował trzy filmy z udziałem Pacino: „Kupca weneckiego”, „Wilde Salome” oraz „Salome”. „Ten projekt był bliski sercu Ala. Pokazał mi sztukę Modigliani wiele lat temu i od razu się w niej zakochałem” – dodał jeden z producentów nadchodzącego obrazu, Barry Navidi. „Moim marzeniem było podjęcie współpracy z Johnnym – to prawdziwy artysta z niesamowitą wizją” – zaznaczył.

Reżyserskim debiutem Deppa był nakręcony w 1997 roku dramat „Odważny”. Opowiadał on historię Raphaela, który postanawia zaprzedać duszę współczesnemu aniołowi śmierci, by zapewnić zmagającej się z biedą rodzinie godny byt. Główną rolę zagrał sam Depp, a partnerował mu Marlon Brando. Film był nominowany do Złotej Palmy.

Leave a Reply