Joe Biden marzy o „śmiertelnym ciosie” dla Trumpa

Były wiceprezydent Joe Biden wezwał publiczność w Miami do fantazjowania o tym, jak by to było zadać „coup de grâce” - ostateczny cios - w wyborach w 2020 roku.

Donald Trump i Joe Biden
Donald Trump i Joe Biden

Były wiceprezydent Joe Biden wezwał publiczność w Miami do fantazjowania o tym, jak by to było zadać „coup de grâce” – ostateczny cios – w wyborach w 2020 roku.

Termin „coup de grâce” oznacza „śmiertelny cios lub śmiertelny strzał zadany w celu zakończenia cierpienia jednego śmiertelnie rannego”, zgodnie z Merriam-Webster Dictionary. Innym znaczeniem jest „decydujący ostateczny cios, czyn lub zdarzenie”.

Kiedy to mówił, Trump nadal był leczony na koronawirusa w Walter Reed National Military Medical Center, chociaż w miniony weekend stan prezydenta znacznie się poprawił.

Biden przemawiał w Little Haiti Cultural Center w Miami w ostatnim dniu rejestracji wyborców na Florydzie.

W pewnym momencie, najwyraźniej starając się zaimponować słuchaczom zwrotem francuskim, Biden powiedział: „Czy nie byłaby to ironia – ironia wszystkich ironii – gdyby w przeddzień wyborów okazało się, że Haitańczycy dokonują coup de grâce w tych wyborach”?

Biden mówił o sobie jako o „praktykującym katoliku”, chociaż popiera federalne fundusze na aborcję do momentu porodu. Powiedział wyborcom, że gdyby Demokraci wygrali na Florydzie, prawdopodobnie oznaczałoby to zwycięstwo w całych wyborach.

Trump ogłosił w poniedziałek po południu, że spodziewa się wypisania ze szpitala i powrotu do Białego Domu tego samego dnia wieczorem. Tak też się stało.

Leave a Reply