Joe Biden: Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO

Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO - powiedział prezydent USA Joe Biden w poniedziałek po spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Białym Domu. Zapewnił, że obie strony zgodziły się, że w takim przypadku nie może być powrotu do "business as usual".

Joe Biden: Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO

Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję, odpowiemy razem z Niemcami i całym NATO – powiedział prezydent USA Joe Biden w poniedziałek po spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Białym Domu. Zapewnił, że obie strony zgodziły się, że w takim przypadku nie może być powrotu do „business as usual”.

Biden podkreślił, że podczas spotkania z szefem niemieckiego rządu ustalił pakiet sankcji przeciwko Rosji, a oba kraje są zgodne co do odpowiedzi na ewentualną agresję przeciwko Ukrainie.

„Zgodziliśmy się, że jeśli dojdzie do agresji, nie może być powrotu do +business as usual+” – podkreślił amerykański prezydent.

Biden: jeśli Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę, nie będzie Nord Stream 2

Jeśli Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę, nie będzie Nord Stream 2 – powiedział w poniedziałek prezydent USA Joe Biden po rozmowach z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Białym Domu.

Biden zaznaczył, że jeśli choć jeden rosyjski żołnierz lub czołg przekroczy granicę z Ukrainą, „Nord Stream 2 więcej nie będzie”.

„Pomysł, że Nord Stream 2 może funkcjonować dalej, jeśli Rosja zdecyduje się na inwazję… to po prostu się nie stanie” – oświadczył prezydent.

Scholz: wypracowaliśmy z Bidenem reakcję, która pozwoli nam szybko odpowiedzieć na agresję Rosji

Wypracowaliśmy zestaw działań, który pozwoli nam szybko odpowiedzieć na agresję Rosji przeciwko Ukrainie – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w poniedziałek po spotkaniu z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu.

Kanclerz zaznaczył, że nadal ma nadzieję na dyplomatyczne rozwiązanie sporów, zarówno w dialogu bilateralnym, jak i na forum NATO-Rosja oraz w formacie normandzkim. Dodał jednak, że jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, USA i Europa będą całkowicie zjednoczone w odpowiedzi.

„Te kroki będą takie same i będą bardzo ciężkie dla Rosji” – powiedział Scholz pytany o los Nord Stream 2. Biden chwilę wcześniej kategorycznie stwierdził, że jeśli Rosja zdecyduje się na inwazję, „Nord Stream 2 nie będzie”.

Leave a Reply