Joanna Lichocka będzie wściekła. Kolejny ekspert w TVP krytykuje działania rządu [VIDEO]

Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego był jednym z gości programu TVP Info. Tam bardzo krytycznie wypowiedział się na temat flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego był jednym z gości programu TVP Info. Tam bardzo krytycznie wypowiedział się na temat flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

„Debata seniora” to program TVP Info, w którym zaproszeni eksperci dyskutują na temat spraw dotyczących polskich emerytów i rencistów. Tym razem głównym tematem był flagowy program PiS, czyli 13. emerytura.

W dyskusji wziął udział między innymi Oskar Sobolewski, który tłumaczył dlaczego jest krytycznie nastawiony do tego programu. Między gościem, a prowadzącą program wywiązała się kuriozalna dyskusja.

Trzynasta i czternasta emerytura

Jeśli chodzi o trzynastą emeryturę, to trzeba ocenić ją negatywnie. System emerytalny nie zna tego typu świadczeń i bonusów wyborczych, politycznych. Zarówno w tym roku, jak i w latach ubiegłych były one powiązane z wyborami. Natomiast dziś jest to już świadczenie stałe – zaczął Sobolewski.

Jeśli chcemy zwiększać emerytury, należy robić to w ramach waloryzacji rocznej. Jeśli rząd uważa, że nas na to stać, choć eksperci uważają, że cały czas się zadłużamy i nie stać nas, aby w ten sposób te świadczenia finansować, to powinniśmy waloryzować świadczenia wszystkim procentowo – podkreślał. – W odpowiedniej wysokości, a nie wypłacać tego typu polityczne bonusy, które jak wspominałem, są dla wielu osób niesprawiedliwe.

– Podobnie krytycznie trzeba ocenić czternastą emeryturę i cieszy, że część osób, które tu komentowały (w sondzie – red.), część emerytów, którzy otrzymują te emerytury również podkreślają, że jest to świadczenie niepotrzebne – kontynuował.

Spięcie z prowadzącą

Tu jednak w słowo weszła mu prowadząca program. – To ja zaznaczę, że taka osoba była tylko jedna – stwierdziła, co powtórzyła, żeby na pewno każdy dobrze usłyszał.

Sobolewski próbował odpowiedzieć i podtrzymać swą krytyczną opinię, jednak to mu się nie udało, gdyż swoją wypowiedź chciała kontynuować prowadząca program.

Przepraszam, ale nie możemy ze sobą polemizować, bo nie będzie to zrozumiałe, jeśli będziemy ze sobą tak polemizować – powiedziała dziennikarka TVP Info.

Na koniec, zdaniem Internautów po części przyznała, iż emeryci są w tak ciężkiej sytuacji, że potrzebują świadczeń typu trzynasta i czternasta emerytura, bo to dla nich często kwestia „przeżycia lub nieprzeżycia”.

Leave a Reply