Jest program pozwalający każdemu atakować rosyjskie strony internetowe. Ukraińcy stworzyli Liberatora

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe - podał w środę portal informacyjny Ukrainska Prawda.

komputer tramwaj autobus Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Zespół ukraińskich informatyków współpracujących w ramach projektu disBalancer i zajmujących się cyberbezpieczeństwem stworzył program Liberator, który atakuje rosyjskie strony propagandowe – podał w środę portal informacyjny Ukrainska Prawda.

„W czasie pokoju zespół programistów opracowywał program do testowania zabezpieczeń i ochrony projektów kryptograficznych przed oszustwami. Po rosyjskiej inwazji, programiści postanowili wykorzystać swoje doświadczenie do atakowania rosyjskich zasobów internetowych, które rozpowszechniają propagandę i dezinformację” – powiedzieli przedstawiciele zespołu Ukrainskiej Prawdzie.

Użytkownicy programu zaatakowali już ponad 200 stron

Użytkownicy programu, który można pobrać i zainstalować, zaatakowali już ponad 200 stron, w tym witrynę internetową Kremla, FSB, ministerstwa finansów FR, ministerstwa sprawiedliwości, czy Russia Today.

Zespół chce zebrać 100 tys. użytkowników online w celu zaatakowania lepiej zabezpieczonych witryn.

Leave a Reply