Jen Psaki odejdzie ze stanowiska sekretarz prasowej Białego Domu. Zastąpi ją Karine Jean-Pierre

Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki odejdzie ze stanowiska 13 maja - poinformował w czwartek prezydent USA Joe Biden. Zastąpi ją jej dotychczasowa zastępca, murzynka Karine Jean-Pierre.

Jen Psaki. Fot. SHAWN THEW PAP/EPA
Jen Psaki. Fot. SHAWN THEW PAP/EPA

Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki odejdzie ze stanowiska 13 maja – poinformował w czwartek prezydent USA Joe Biden. Zastąpi ją jej dotychczasowa zastępca, murzynka Karine Jean-Pierre.

„Jen Psaki ustanowiła standard dla powrotu do godności, szacunku i dobrych manier w sali prasowej Białego Domu” – powiedział Biden w opublikowanym oświadczeniu.

Psaki pełniła swoją funkcję od początku prezydentury Bidena w styczniu 2021 r. i była znana m.in. ze słownych potyczek z korespondentami telewizji Fox News. Wcześniej była też dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy i rzeczniczką Departamentu Stanu. Jej odejście z funkcji było spodziewane od miesięcy, a jeszcze w ubiegłym roku media podawały, że planuje przenieść się do telewizji informacyjnej MSNBC, gdzie ma prowadzić własny program.

Jean-Pierre to dotychczasowa zastępczyni Psaki i wieloletnia doradczyni Bidena, pełniącą różne role w kampanii prezydenckiej, a także w biurze wiceprezydenta.

„(Pierwsza dama) Jill (Biden) i ja od dawna znamy i szanujemy Karine, będzie ona silnym głosem mówiącym w moim imieniu i w imieniu tej administracji” – napisał Biden.

Biały Dom ogłosił również powrót Anity Dunn do roli starszej doradczyni prezydenta. Dunn sprawowała tę funkcję do sierpnia ub.r.

Leave a Reply