Jarosław Kaczyński zaprosił Matteo Salviniego do Warszawy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprosił lidera Ligi Matteo Salviniego do Warszawy w dniach 3-4 grudnia - podało w czwartek w nocie to włoskie ugrupowanie. Salvini był już w Polsce na rozmowach w 2019 roku.

Jarosław Kaczyński zaprosił Matteo Salviniego do Warszawy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprosił lidera Ligi Matteo Salviniego do Warszawy w dniach 3-4 grudnia – podało w czwartek w nocie to włoskie ugrupowanie. Salvini był już w Polsce na rozmowach w 2019 roku.

Liga zaznaczyła, że wizyta Salviniego w Polsce będzie okazją do rozmowy na temat nowego układu sił w Brukseli i przede wszystkim o obronie granic europejskich.

O zaproszeniu dla polityka współrządzącej Włochami Ligi i planowanym temacie rozmów poinformowano w dniach eskalacji kryzysu migracyjnego na granicy Polski z Białorusią.

Ponadto przypomina się, że Salvini chciałby utworzyć wspólną grupę w Parlamencie Europejskim razem z PiS, który należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz z węgierskim Fideszem premiera Viktora Orbana.

O możliwości bliższej współpracy między Ligą a PiS Salvini rozmawiał w Warszawie w styczniu 2019 roku.

Leave a Reply