Jarosław Kaczyński: podejmiemy wysiłek, by zreformować wymiar sprawiedliwości

Jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie; podejmiemy ten wysiłek - zapowiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com. Jak podaje portal Niezależna.pl Kaczyński podczas spotkania poruszył również temat LGBT, rozmów Zjednoczonej Prawicy z Pawłem Kukizem, czy pandemii koronawirusa i walki z jej skutkami.

Jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie; podejmiemy ten wysiłek – zapowiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com. Jak podaje portal Niezależna.pl Kaczyński podczas spotkania poruszył również temat LGBT, rozmów Zjednoczonej Prawicy z Pawłem Kukizem, czy pandemii koronawirusa i walki z jej skutkami.

Jak podaje portal Niezależna.pl Jarosław Kaczyński podczas spotkania był pytany przez Kluby „Gazety Polskiej” o kontynuację reformy sądownictwa.

„Reforma sądownictwa była omawiana przez komitet bezpieczeństwa, na którego czele stoję. Wydaje się, że to jest projekt bardzo dobrze przygotowany, bardzo racjonalny. Nie mówię tu o szczegółach, bo przy legislacji istotne są szczegóły. To jeszcze nie było tak bardzo dokładnie analizowane. W moim przekonaniu (projekt – red.) powinien zostać podjęty, choć trzeba pamiętać również o kontekście polskim, jak i zewnętrznym” – odpowiedział prezes PiS.

Prowadzone są dyskusje odnośnie reformy wymiaru sprawiedliwości

„Ale jesteśmy państwem suwerennym i mamy święte prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu, a przez to polskiemu społeczeństwu, narodowi. I dlatego podejmiemy ten wysiłek. A jak to będzie wyglądało, to na pewno zostaną państwo poinformowani, bo będzie to poprzedzone odpowiednią dyskusją” – mówił.

Zapewniał, że wszystkie zmiany będą wprowadzane z poszanowaniem dla zasad praworządności. „Jeżeli chodzi o wszystkie reguły, które są związane z praworządnością, z bezwzględnym wymogiem niezawisłości sądownictwa, to wszystkie one będą całkowicie przestrzegane. Ale niezawisłość sądownictwa musi oznaczać tu także przestrzeganie prawa, przestrzeganie ustaw. Z tym jest bardzo różnie i to też będzie uwzględnione” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak podaje portal Niezależna.pl Jarosław Kaczyński podczas spotkania w serwisie Albicla.com poruszył również między innymi temat LGBT, rozmów Zjednoczonej Prawicy z Pawłem Kukizem, czy pandemii koronawirusa i walki z jej skutkami.

Kaczyński: chcemy obronić demokrację i tradycję. Wierzę, że na Zachodzie nastąpi otrzeźwienie

Chcemy obronić demokrację, prawa obywatelskie i te wszystkie tradycje, które stworzyły najbardziej życzliwą człowiekowi cywilizację; wierzę, że także na Zachodzie nastąpi otrzeźwienie – powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com.

„Nasza formacja polityczna – jeszcze raz to podkreślam – chce obronić w Polsce demokrację, praworządność we właściwym tego słowa znaczeniu, prawa obywatelskie, ale także zdrowy rozsądek i te wszystkie tradycje, które stworzyły tą najbardziej życzliwą człowiekowi cywilizację świata” – zaznaczył wicepremier Kaczyński.

„A to, że inni nam próbują narzucić rozwiązania, na które my się nie chcemy zgodzić, to nie jeden raz w historii tak bywało, i w ostatecznym rachunku, czasem po ciężkiej walce żeśmy wygrywali” – dodał.

Kaczyński przyznał również, że wierzy, „że w pewnym momencie także na Zachodzie nastąpi otrzeźwienie”. „Te siły, które są przeciwne, są tam jakby zastraszone, ale one są w dalszym ciągu bardzo liczne i potężne” – podkreślił.

Leave a Reply