Jarosław Kaczyński: Kierownictwo PiS bardzo wysoko ocenia pracę profesora Przyłębskiego w Berlinie

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia działania profesora Andrzeja Przyłębskiego w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji pan ambasador podjął osobiście - przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kierownictwo PiS bardzo wysoko ocenia pracę profesora Przyłębskiego w Berlinie

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia działania profesora Andrzeja Przyłębskiego w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji pan ambasador podjął osobiście – przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„W związku z artykułem w Onecie pt. +PiS na nowo mebluje polską dyplomację…+ na temat pracy Pana Profesora Andrzeja Przyłębskiego w Berlinie informuję, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia jego działania w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji Pan Ambasador podjął osobiście i odbędzie się ona w terminie przez niego wybranym” – napisał w oświadczeniu  prezes Jarosław Kaczyński.

W artykule „PiS na nowo mebluje polską dyplomację…” opublikowanym w czwartek portal sugeruje, że „wbrew oficjalnym komunikatom, rezygnacja ambasadora Polski w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego została wymuszona zarówno przez kierownictwo PiS, jak również przez centralę MSZ”.

Leave a Reply