Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej Grand Chess Tour w Warszawie

Jan-Krzysztof Duda został zwycięzcą rozgrywanego w Warszawie turnieju z cyklu Grand Chess Tour w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgromadził 24 punkty i wyprzedził byłego mistrza świata Viswanathana Ananda i Levona Aroniana - po 23,5. Radosław Wojtaszek był siódmy - 13,5.

Jan-Krzysztof Duda. Fot. PAP/ Piotr Nowak
Jan-Krzysztof Duda. Fot. PAP/ Piotr Nowak

Jan-Krzysztof Duda został zwycięzcą rozgrywanego w Warszawie turnieju z cyklu Grand Chess Tour w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgromadził 24 punkty i wyprzedził byłego mistrza świata Viswanathana Ananda i Levona Aroniana – po 23,5. Radosław Wojtaszek był siódmy – 13,5.

Duda, który przed poniedziałkową ostatnią serią dziewięciu partii zajmował drugie miejsce ze stratą 1,5 pkt do prowadzącego Hindusa Ananda, już po dwóch pojedynkach wyszedł na prowadzenie, a potem utrzymywał się w czołówce. O końcowym sukcesie zadecydowała ostatnia, 27. runda turnieju, w której pokonał czarnymi Ukraińca Kiryła Szewczenkę, podczas gdy mający szanse na taki sam dorobek Aronian zremisował z innym Amerykaniem Fabiano Caruaną.

Pula nagród w turnieju Superbet Rapid & Blitz Poland wynosiła 175 tys. dolarów. Zwycięzca otrzymał 40 tys., a zdobywcy ex aequo drugiego miejsca – po 27,5. Siódma lokata Wojtaszka oznaczała premię 10 tys. dolarów.

Leave a Reply