Rewolucja pożera właśnie dzieci! Instytucje Unii Europejskiej oskarżone o to, że są zbyt białe

Raport Komisji Europejskiej na temat różnorodności pracowników w instytucjach Unii Europejskiej zarzuca UE, że jest zbyt biała i nie ma wystarczającej reprezentacji ze strony mniejszości etnicznych.

Zbyt biała Unia Europejska

Raport Komisji Europejskiej na temat różnorodności pracowników w instytucjach Unii Europejskiej zarzuca UE, że jest zbyt biała i nie ma wystarczającej reprezentacji ze strony mniejszości etnicznych.

W raporcie stwierdzono, że chociaż mniejszości etniczne stanowią co najmniej 10 procent populacji w Unii Europejskiej, liczba mniejszości etnicznych w instytucjach UE jest znacznie niższa.

W rezultacie Komisja Europejska obiecała wszcząć dochodzenie w sprawie profili etnicznych swoich pracowników w celu ustalenia ewentualnych standardów dla swojej polityki rekrutacyjnej, donosi Le Figaro.

Monica Silvana, eurodeputowana z Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), która stoi na czele komisji ds. antyrasizmu w Parlamencie Europejskim, powiedziała, że potencjalna zmiana w rekrutacji napotkałaby trudności.

„Ustalenie kwot jest bardzo trudne. Jeśli skonfigurujemy go dla osób czarnoskórych, będziemy musieli to zrobić również dla niepełnosprawnych, Cyganów, Latynosów… Stworzenie takiego systemu byłoby niemożliwe. Ale z drugiej strony możliwa byłaby pozytywna dyskryminacja podobna do parytetu płci” – powiedziała eurodeputowana.

Według Le Figaro, UE stara się zachęcić uczniów z mniejszości etnicznych do pracy w Unii Europejskiej i stwierdza, że ​​menedżerowie HR przejdą szkolenie „nieświadomych uprzedzeń”.

Komisja wezwała również Parlament Europejski i Radę Europejską do rozważenia również promowania różnorodności wśród swoich pracowników.

Younous Omarjee, eurodeputowany ze skrajnie lewicowej France Insoumise (FI), dodał: „W instytucjach europejskich te same wzorce można znaleźć w całej Europie. Osoby kolorowe zajmują najmniej cenione pozycje i często są niewidoczne: personel sprzątający, konserwujący i ochroniarski. A u góry jednolitość jest zupełnie inna! ”

Raport nie jest pierwszym, w którym krytykowano UE jako „zbyt białą” w ostatnich latach.

W 2017 r. Były europejski komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Avramopoulos pochwalił kilka artykułów, w których stwierdzono, że UE jest zbyt biała i że powinna zastąpić białych pracowników „kolorowymi”.

W Wielkiej Brytanii w wielu artykułach w mediach za „zbytnią białość” oskarżono wszystko, od wsi, przez przemysł muzyczny, po wesela. Mimo to ujawniono, że w mediach mniejszości etniczne są w rzeczywistości znacznie nadreprezentowane w porównaniu z ich udziałem w populacji.

Leave a Reply