Indonezja: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych erupcji wulkanu Semeru

Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych erupcji wulkanu Semeru na najgęściej zaludnionej wyspie Indonezji Jawie - poinformowała w poniedziałek indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych. 27 osób jest zaginionych.

Indonezja: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych erupcji wulkanu Semeru

Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych erupcji wulkanu Semeru na najgęściej zaludnionej wyspie Indonezji Jawie – poinformowała w poniedziałek indonezyjska agencja ds. klęsk żywiołowych. 27 osób jest zaginionych.

W poniedziałek doszło do ponownej erupcji wulkanu, który jest aktywny od soboty. Obecnie wstrzymana jest akcja ratunkowa, która i tak była utrudniona z powodu dużych zniszczeń, których dokonała wypływająca z wulkanu lawa i błoto.

Jak podają służby ratownicze, lawa dotarła do obszarów położonych cztery kilometry od krateru. Z zagrożonych terenów ewakuowanych zostało ok. 2 tys. osób. Zniszczonych jest 3 tys. domów, 56 osób jest rannych.

Wulkan Semeru (3676 m n.p.m.) jest jednym z najwyższych wśród 130 aktywnych wulkanów w Indonezji. Pod koniec 2018 roku jego wybuch spowodował podwodne osuwisko i tsunami, w wyniku czego zginęło prawie 400 osób.

Leave a Reply