IMGW wydało najwyższe alerty przed upałem. Pojawią się też groźne burze z gradem

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia, przed upałami będą obowiązywać do soboty wieczorem we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części kujawsko-pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim. Dla zachodniej Polski - od Pomorza po Dolny Śląsk - wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem.

Błyskawice, Fot. PAP/Marcin Bielecki
Błyskawice, Fot. PAP/Marcin Bielecki

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia, przed upałami będą obowiązywać do soboty wieczorem we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części kujawsko-pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim. Dla zachodniej Polski – od Pomorza po Dolny Śląsk – wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem.

IMGW utrzymał ostrzeżenia przed upałami trzeciego stopnia, choć prognozowane temperatury nie są już takie wysokie.

„Nadal prognozuje się upały. W piątek i sobotę od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 20 stopni” – brzmi treść ostrzeżenia, które wydano dla powiatów we wschodniej części województwa wielkopolskiego, południowej części pomorskiego i północnej dolnośląskiego oraz w całym województwie opolskim.

Dla centralnej i północno-wschodniej Polski wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 32 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 17 do 19 stopni” – czytamy w ostrzeżeniu dla najbardziej na wschód wysuniętych powiatów.

Żadnych ostrzeżeń nie wydano jedynie dla północnych krańców województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Silne opady deszczu i burze z gradem

W całej zachodniej Polsce, czyli w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, części opolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego obowiązują ostrzeżenia przed burzami z gradem.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – przekazał IMGW. To ostrzeżenie obowiązuje do piątku.

Leave a Reply