Iga Świątek wywalczyła awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Broniąca tytułu i rozstawiona z "ósemką" Iga Świątek pokonała ukraińską tenisistkę Martę Kostiuk 6:3, 6:4 w 1/8 finału French Open. Polka w swoim drugim wielkoszlemowym ćwierćfinale zmierzy się w środę z Greczynką Marią Sakkari (17.).

Iga Świątek wywalczyła awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Broniąca tytułu i rozstawiona z „ósemką” Iga Świątek pokonała ukraińską tenisistkę Martę Kostiuk 6:3, 6:4 w 1/8 finału French Open. Polka w swoim drugim wielkoszlemowym ćwierćfinale zmierzy się w środę z Greczynką Marią Sakkari (17.).

20-letnia Świątek grała przeciwko młodszej o rok i zajmującej 81. miejsce w rankingu WTA Kostiuk po raz pierwszy w zawodowej karierze. Tenisistki te zmierzyły się jednak już wcześniej jako juniorki cztery lata temu w Australii i wówczas również górą była Polka.

W poniedziałkowy wieczór podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego odniosła 11. z rzędu zwycięstwo w turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa bez straty seta.

French Open. Iga Świątek o grze z Peterson i rezygnacji Osaki

Tenisistka z Raszyna po raz piąty w karierze wystąpiła w 1/8 finału wielkoszlemowych zmagań, a do następnego etapu przeszła po raz drugi.

Świątek – tak jak w poprzednim sezonie – w Paryżu łączy występ w singlu z deblem. W tej drugiej konkurencji też awansowała do ćwierćfinału.

Wynik meczu 1/8 finału singla:

Iga Świątek (Polska, 8) – Marta Kostiuk (Ukraina) 6:3, 6:4.

Leave a Reply