Holenderskie media o Polakach, których ciała odnaleziono w niedzielę: Byli szczęśliwą parą i mieli przed sobą przyszłość

„Szczęśliwa para, która miała przed sobą długą przyszłość” - pisze holenderski dziennik “Algemeen Dagblad” o młodych mieszkańcach powiatu przeworskiego, których ciała odnaleziono w sobotę w Holandii. Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci i dlaczego Polacy znajdowali się na terenie, na którym odnaleziono ich ciała.

Holenderskie media o Polakach, których ciała odnaleziono w niedzielę: Byli szczęśliwą parą i mieli przed sobą przyszłość

„Szczęśliwa para, która miała przed sobą długą przyszłość” – pisze holenderski dziennik “Algemeen Dagblad” o młodych mieszkańcach powiatu przeworskiego, których ciała odnaleziono w sobotę w Holandii. Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci i dlaczego Polacy znajdowali się na terenie, na którym odnaleziono ich ciała.

21-letni Konrad M. i 20-letnia Wiktoria M. wyjechali do pracy w Niderlandach. Ich zwłoki odnaleziono na terenie gruntów rolnych w Dronten. Trwa dochodzenie dotyczące określenia dokładnej przyczyny śmierci ofiar, ale na razie nic nie wskazuje na popełnienie przestępstwa – powiedział w poniedziałek Remco van Straaten, rzecznik prasowy policji w Utrechcie.

Para była poszukiwana od ubiegłego czwartku, po tym, gdy rodzice zgłosili ich zaginięcie polskiej policji.

Dziennik „Algemeen Dagblad” informuje, że para pracowała od początku grudnia w firmie pakującej w Lelystad. Młodzi Polacy byli zatrudnieni za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej Get Work.

„Byli dobrymi, zaangażowanymi pracownikami” – powiedział gazecie Sytze Bril z Get Work. Firma, podobnie jak rodzice pary, utraciła z nimi kontakt 31 stycznia.

Zmarłych wspomina także właściciel warsztatu samochodowego w Dronten, który naprawiał ich samochód. Para miała go odebrać w zeszłym tygodniu. „To takie smutne, mieli przed sobą całe życie” – powiedział „AD”, gdy dowiedział się o śmierci Polaków.

Z informacji przekazanej we wtorek przez policję wynika, że nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci i dlaczego Polacy znajdowali się na terenie, na którym odnaleziono ich ciała.

Leave a Reply