Holandia spełnia mokre sny Sylwii Spurek. Pierwsza uczelnia całkowicie zrezygnowała w stołówce z mięsa i ryb

Stołówka Technische Universiteit Delft będzie pierwszą uczelnią w Holandii, która przestanie serwować mięso i ryby. Studenci mówią o wegańskim terrorze.

Stołówka Technische Universiteit Delft będzie pierwszą uczelnią w Holandii, która przestanie serwować mięso i ryby. Studenci mówią o wegańskim terrorze.

Od tego tygodnia studenci Wydziału Architektury Technische Universiteit Delft nie będą mogli zamówić w uczelnianej stołówce żadnych potraw zawierających mięso lub ryby.

Jak informuje uczelnia jest to ważny krok do tego, aby kampus stał się w ciągu 10 lat całkowicie neutralny klimatycznie.

„Jeśli naprawdę chcemy coś zrobić na rzecz klimatu, nasza dieta również musi się zmienić” – mówi Andy van den Dobbelsteen, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w TU Delft, cytowany w dzienniku „Algeemen Dagblad”.

Van den Dobbelsteen tłumaczy, że przejście na opcje wegetariańskie i wegańskie zmniejszy emisję CO2 w stołówce.

Uniopoślica Sylwia Spurek chce zakazu reklamowania produktów zwierzęcych

Nie wszyscy są zadowoleni z tej decyzji

Decyzja uczelni nie podoba się wszystkim. Cytowani przez dziennik studenci mówią o „wegańskim terrorze”. Wskazują także, że nie była ona z nimi konsultowana.

Z informacji gazety wynika, ze również część kadry nie jest zadowolona z wprowadzonych zmian. Uważa ona, że przejście na dania czysto wegetariańskie – to początek „niebezpiecznego rozwoju”.

„Jako obywatel będę miał mniejszy wybór i to jest najmniej niepokojące. To po prostu wywoła efekt kuli śnieżnej ” – uważa jeden ze pracowników.

Uniopoślica Sylwia Spurek marzy o akcyzie na mięso. Czy jest na sali psychiatra?

Leave a Reply