Holandia: Protesty przeciwko obostrzeniom epidemicznym

Ponad 20 tys. osób protestowało w niedzielę w Hadze przeciwko rządowej polityce przeciwdziałania "pandemii" COVID-19 - poinformowała policja. Nie odnotowano większych incydentów i nikt nie został zatrzymany.

Holandia: Protesty przeciwko obostrzeniom epidemicznym

Ponad 20 tys. osób protestowało w niedzielę w Hadze przeciwko rządowej polityce przeciwdziałania „pandemii” COVID-19 – poinformowała policja. Nie odnotowano większych incydentów i nikt nie został zatrzymany.

Według organizatorów akcji zgromadziła ona ok. 50 tys. osób.

Uczestnicy protestu przeszli przez centrum miasta. Niektórzy nieśli transparenty z hasłami „mamy dość kłamstw”, „szczepionki = trucizna” oraz „miłość, wolność bez dyktatury”. Skandowano antyrządowe hasła oraz zarzucano mediom nierzetelne relacjonowanie protestów.

Organizatorem demonstracji było porozumienie kilkudziesięciu organizacji pod nazwą Samen voor Nederland (Razem dla Holandii), które ostatnio zorganizowało podobny protest w Amsterdamie.

Z powodu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem od soboty w kraju obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. W sklepach i innych miejscach publicznych znów trzeba nosić maseczki, a certyfikaty covidowe obowiązują nie tylko w restauracjach i kinach, ale także w muzeach, siłowniach i klubach sportowych. Wraca też zasada dystansowania społecznego z zachowaniem 1,5 metra odstępu, a także pracy w domu przez co najmniej połowę tygodnia.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply