Holandia: Policja niczym gestapo użyła armatek wodnych wobec protestujących przeciwko restrykcjom [VIDEO]

Użyciem armatek wodnych oraz konnej policji zakończył się niedzielny protest w Hadze w zachodniej Holandii przeciwko obostrzeniom wprowadzonym ze względu na "pandemię" Covid-19.

Użyciem armatek wodnych oraz konnej policji zakończył się niedzielny protest w Hadze w zachodniej Holandii przeciwko obostrzeniom wprowadzonym ze względu na „pandemię” Covid-19.

Demonstracja została rozwiązana przez policję po przekroczeniu dozwolonej liczby 200 uczestników, demonstranci nie zachowywali również wymaganego dystansu społecznego. Jak poinformował na stronie internetowej dziennik „De Telegraaf”, na placu Malieveld zgromadziło się ponad 1000 osób. Wstrzymano kursowanie pociągów do Hagi.

Jak podaje portal NOS, demonstranci nie reagowali na wezwania policji do rozejścia się, wówczas ta użyła armatek wodnych oraz skierowała oddziały konne do rozproszenia manifestacji.

„De Telegraaf” opublikował nagranie, z którego wynika, że niektórzy protestujący byli bici przez policję i funkcjonariuszy w cywilu. Zdjęcia przedstawiają zakrwawione twarze.

Leave a Reply